Buz ve dona dikkat!-HARİTALI

Meteoroloji, özellikle sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olacağı uyarısı yaptı.

Buz ve dona dikkat!-HARİTALI

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri... Yapılan son tahminlere göre; Batı Karadeniz kıyıları, Orta ve Doğu karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Kastamonu, Mardin, Batman ve Siirt çevreleri, akşam saatlerinden sonra ve gece Kıyı Ege, Marmara'nın batısı ile Antalya çevrelerinde aralıklarla yağış geçişleri bekleniyor. Kuzey, iç ve doğu bölgelerde sabah ve gece saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI : İç ve batı bölgelerde 2 ila 4 derece artacak, diğer kesimlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR : Genel olarak güney ve güneybatı, kuzey ve doğu bölgelerde Kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI :
Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden, başta sürücülerimiz olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

MUHTEMEL ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI : Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA :
Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra ve gece batısı yağışlı geçecek. Yağışlar Çanakkale ile İstanbul'un Avrupa yakasında yağmur, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Balıkesir çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Trakya ile bölgenin doğusunda (Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Balıkesir, Bursa) sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

EGE : Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra Kıyı Ege aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde kıyı kesimlerinde hafif, iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde (Afyon, Uşak, Kütahya, Denizli, Muğla'nın iç kesimleri) buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AKDENİZ :
Parçalı zamanla batısı çok bulutlu, gece saatlerinde Antalya çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İÇ ANADOLU : Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Bölge genelinde sabah ve gece saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ : Parçalı çok bulutlu, kıyıları (Zonguldak, Bartın, Sinop, İnebolu)ile Kastamonu çevreleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ :
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde iç kesimleri (Çorum, Amasya, Tokat, Gümüşhane, Bayburt), akşam saatlerine kadar kıyıları (Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Hopa) ile Artvin çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar kıyılarda yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerde kar şeklinde olacak. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç ve yüksek kesimlerinde muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU : Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerine kadar doğusu (Ardahan, Kars, Ağrı, Iğdır, Van, Bitlis, Muş, Hakkari, Şırnak) aralıklı kar yağışlı geçecek. Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU :
Parçalı çok bulutlu, öğleden sonra Siirt, Batman ve Mardin çevreleri hafif karla karışık yağmurlu geçecek. Bölge genelinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

6 Şub, Cumartesi

7 Şub, Pazar

8 Şub, Pazartesi

9 Şub, Salı

10 Şub, Çarşamba

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2010, 11:15
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35