banner39

Cafcaf Ekim'de uçuşa geçti

Türkiye'nin tek aylık mizah dergisi Cafcaf, okurlarına Ahmet Turan Alkan sürprizi yaptı.

Arşiv 03.10.2009, 14:07 13.10.2009, 15:17
Cafcaf Ekim'de uçuşa geçtiDünya Bülteni / Kültür Servisi

Türkiye'nin tek aylık mizah dergisi Cafcaf'ın Ekim sayısı her zamankinden daha dolu.

Cafcaf derin devleti 'ti'ye aldı

Cafcaf, ekim sayısının kapağını derin devlete ayırdı. "Beceriksiz kurumları, aptal çeteleri ve karanlık derinleriyle, uyuşturucu tacirleri, sahte raporculardan başını alamayan bir devlet istemiyoruz" mottosuyla çıkan Cafcaf, "Evlatlarını bıktıran, dırdırcı, geçimsiz, kötü kalpli bir devlet baba mı? Bu mu ideal devlet?" diye soruyor. ekim sayısına, ünlü yazar Ahmet Turan Alkan da katkıda bulundu.

Ahmet Turan Alkan Cafcaf'ta!Tadına doyum olmayan yazılarıyla 20 yıldır Türk basınının zevkle izlenen usta kalemi Ahmet Turan Alkan da artık Cafcaf'ta.

İlk yazısında Alkan "vatan bölünüyor'u aritmetik işlemlerle ispatlama derdindeki vatandaşlarımızı 'ti'ye alıyor. Bu son katılımla Cafcaf mizah dergileri arasında yazar kadrosunun zenginliği bakımından zirvedeki yerini iyice sağlamlaştırmış oldu.

Cafcaf'ta yenilik bitmez!

Cafcaf ailesi yeni katılımlarla büyümesini sürdürüyor. Ekim sayısında üç iyi çizer daha Cafcaf'a katıldı.

Ramazan Yıldız Bizimkisi bir A4 Hikayesi köşesi, Seval Cevizci, Serkan Öztürk ve Hakan Öztürk, Asım Gültekin'in Merak Ediyorum isimli orijinal köşeleri, Serkan Öztürk'ün Cüsseli Harikalar Kumpanyası köşesi Cafcaf'ın bu sayıdaki yenilikleri.Hamza artık bir romanlık hacme ulaştı. Fakat her sayıda Hamza'nın maceralarına daha da kapılıveriyoruz. Hey Abi köşesi son zamanlarda dergideki beğeniyle, tebessümle izlenen köşelerden biri.

Puantiye'de Gülsüm dünyanın en güzel mesleklerinden biri olduğunu anlatıyor temizlik görevlilerinin, müstahdemlerin.

Tırcı Balaban'ın dedesi Balabanzade'yi tanıyoruz. Milli mücadele döneminde iş başında görüyoruz Balabanzade'yi.

Bekir Coşkun Yetiştirme Akademisi!

Kartonpiyer Bekir Coşkun olmak isteyenlere tüyolar veriyor. Diyor ki mesela, transferden mağduriyet psikolojisi üretebilecek potansiyele sahip misiniz, diye soruyor.

Zavallı Niyazi Bey askerlik maceralarını anlatıyor. Askerde bilmeden kullanılan cihazlarla ilgili bir hikaye bu seferki.

Ahmet Kesgin işkencecilik üzerine yoğunlaşmış köşesinde. Bülent Akyürek Rodin'in düşünen adam heykelinin Bakırköy'de olmasına kafayı takmış.

Salih Kılınç'ın twitterı çok keyifli: "Ankara'da belediye meclisinin bazı şakacı üyeleri var sanırım. Anıtkabir'in önündeki caddenin adı "Akdeniz" Caddesi. Buna bağlanan ve paralel sokaklar ise şöyle: Ordular, İlk, Hedef ve İleri sokak. (9 eylül 09, 11.58)"

Emre Bilgiç ve Feridun Demir Cafcaf'ın Ankaralı çizerleri ama Ankara resmiyetini taşımıyorlar elbette.

Cortazar bile Cafcaf'ta!

Tüm köşeleri sayamadık bile. Ama Ahmet Hakan'dan uzaylılara, Aysel Tuğluk'tan Cem Garipoğlu'na, Tayyip Erdoğan'dan Ertuğrul Özkök'e, Abdurrahman Arslan'dan Mustafa Kutlu'ya, Mehdilerden milli mücadeleye, Elif Şafak'tan Mustafa Özel'e, Orhan Kemal'den Ak Partili vekillere, Burger King'ten Eskişehir heykelerine, Lennon'dan Pink Floyd'a, Örümcek adamdan pimi çekilmiş el bombasıyla ölen askere, Cortazar'dan Oray Eğin'e, İsmail Cem'den Taraf gazetesine, 3G'den Mikelanj'a, Tim Burton'dan Dövüş Kulübüne, İngiliz parlamentosundan Mimar Sinan'a, Mister Gudu'dan Apo'ya, Sevan Nişanyan'dan İlim Yayma Cemiyetine, İHH'dan Genç Akademi'ye… Cafcaf zengin bir gündem ile, hem ülke gündemiyle hem kendi gündemiyle yine bayilerde!

banner53
Yorumlar (1)
Abdullah Coşkun 12 yıl önce
Dünyabülteni'nin kültür-sanat haberleri noktasındaki kısırlığını anlamak mümkün değil. Bir haberi 10 gün kültür sanat bölümünde tutuyorsunuz! Koskoca istanbul'da hiç mi farklı kültür-sanat-ilim vs. haberi bulamıyorsunuz? Zaten toplamda 7-8 farklı haber koyuyorsunuz, hepsi en az 3 gün kalıyor. zengin bir kültür-sanat bölümü oluşturun lütfen! Not: bu yorumu cafcaf haberine yazıyor olmamın bizzat cafcaf'la bir alakası yok. Genel bir eleştiri olarak algılayın lütfen.
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?