banner39

Cafcaf Mizah dergisininin Nisan sayısı çıktı

Cafcaf mahkemelerin bu sıralar sıkça verdikleri bir cezayı eleştiriyor.

Arşiv 04.04.2009, 21:34 14.04.2009, 17:08
Cafcaf Mizah dergisininin Nisan sayısı çıktı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Dergi, kimi suçlulara mahkemeler tarafından kitap okuma cezası verilmesinin çok tehlikeli sonuçlar doğuracağını savunuyor.

Cafcaf, Türkiye mizah dergiciliğinde bir kaç açıdan farklı bir yerde duruyor.
Diğer mizah dergilerinden daha fazla çizere sahip.
Diğer mizah dergilerinden daha özgün çizerlere sahip.
Diğer mizah dergilerinden farklı bir espri diline sahip...

Gülsüm Kavuncu'nun Puantiye'si çok güçlü eleştirileri barındırıyor. Tüm başörtülülere "aynı insan" muamelesi yapılmasına isyan ediyor.
Yusuf Kot internet dünyasına dalmış, Niyazi Çol kavgacılara değinmiş. Volkan Akmeşe Tırcı Balaban tiplemesinin yanına Recep İvedik'i kondurmuş.

İkinci ve üçüncü sayfa "sözümüzü söyleme" sayfası. Ekşi Sözlük karikatürü burada işte. Ekşi'den atılan dindar yazarlar kıraathanesi. Samanyolu Televizyonu açık. Televizyonda da Ölümsüz Kahramanlar mı oynuyor nedir? Bu sayfanın karikatürlerine açıklayıcı birer cümle girmişler. İyi olmuş.
Şimdi çizer sayfaları. Volkan Akmeşe, "Müslüman" Benjamin Button'u çizmiş. Klavuz, "internet manyaklığımızın" üzerine yürümüş. Çağrı Cebeci, Lost adasına Sawyer'ın çilekeş annesini getirtmiş. Faruk Günindi "Hüseyin Rahmi Göktaş" ile ilgili muhteşem bir espri yapmış. Murat Yılmaz Behlül Balkan'ı konuşturmuş. Mustafa Yavuz'un çizgi hikayesi gizemi ile devam ediyor.

Ve yazarlar. Hamza yine maceralarına devam ediyor. Bu gence dikkat edin. Çok iyi işler yapacak. Belki bir kitap olacak ama bunu konuşmak için erken. Hamza biraz da hepimiz. İmam Hatiplimiz, dershaneye gidenimiz.
Cımbızcı Cafer ismiyle İbrahim Demirci, Betül Zarifoğlu, Murat Menteş, Cihangir Bayburtluoğlu, Kartonpiyer'iyle dolu dolu bir mizah dergisi Cafcaf!
Bu farklı dile kulak kabartmakta fayda var...
Türkiye'nin aylık tek mizah dergisi Cafcaf'ın Nisan sayısı bayilerde!

Abonelik için: www.cafcafdergisi.net
0212 274 80 22
banner53
Yorumlar (0)
24
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?