banner15

Cahilliğin bu kadarına pes!

Temsilciler Meclisi İstihbarat Komisyonu’nun başkanlığını devralacak senatörün cehaleti ortaya çıktı.

Cahilliğin bu kadarına pes!

Dünya Bülteni Haber Merkezi

 

ABD’in tüm dünyadaki istihbarat faaliyetlerini takip eden Temsilciler Meclisi İstihbarat Komisyonu’nun başkanlığını önümüzdeki ay devralacak Demokrat Partili senatör Silvestre Reyes’ın Ortadoğu ve İslam Dünyası hakkındaki cehaleti ortaya çıktı.

 

ABD Kongre haberlerini takip eden “Congressional Quarterly” dergisinden Jeff Stein’in sorularını cevaplayan Reyes, Ortadoğu’nun sorunları ve etnik yapısı hakkında haberdar olduğunu, asırlardır Sünni ve Şii olmak üzere iki Müslüman grubun bulunduğunu bildiğini söylemiş.

 

Fakat Reyes'ın bölge hakkında gerçekte ne kadar bilgi sahibi olduğu Jeff Stein’in El-Kaide ve Hizbullah hakkındaki sorularıne verdiği cevapta ortaya çıkıyor.

 

Stein’in El-Kaide üyelerinin Sünni mi, Şii mi olduğunu sorması üzerine senatör Reyes, “İkisinden de var, fakat çoğunluğu Şii” demiş. Reyes, Hizbullah hakkındaki bir soru üzerine de, örgüt hakkında hiçbir bilgi vermeden sadece ismini tekrarlamakla yetinmiş.

 

Silvestre Reyes, Irak Çalışma Grubu’nun raporunun ilanından sonra yaptığı açıklamada Irak’taki Amerikan askerlerinin daha ziyade eğitim çalışmalarında kullanılması ve güvenliğin sağlanması konusunda Irak hükümetine daha fazla sorumluluk verilmesi gerektiğini ifade etmişti.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35