banner39

California'da Müslüman Birleşme Günü

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Müslüman Birleşme Günü (Muslim Unity Day) dolayısıyla California'nın Santa Clara şehrinde bir araya gelen binlerce Müslüman, gönüllerince eğlendi.

Arşiv 13.08.2007, 14:25 13.08.2007, 14:25
California'da Müslüman Birleşme Günü

Great America eğlence merkezinde düzenlenen etkinlikte, İslam'ı tanıtan çeşitli ürünlerin satışı yapıldı. Standlara büyük ilgi olduğu gözlenirken, restoran sahipleri de helal et ürünleriyle yaptıkları yemekleri sattı. ABD'de yaşayan Müslümanları bir araya getirmenin yanı sıra Müslümanların eğlence kültürünü de göstermeyi amaçlayan etkinlikte, akşam saatlerinde The Mo Rockin Project, Fas Jazz, Project 26 ve İslami Hip Hop grubu olarak ABD'de isimlerini duyuran After Hijrah sahne aldı.

Akşam namazı vaktinde sahnede olan After Hijrah, konseri yarıda keserken, kadınlı erkekli akşam namazı kılındı. Namazın ardından programa devam edildi.

İslami Hip Hop grubu After Hijrah'ın solistlerinden Dullaah Jinn (34), "Grubu, 5 yıl önce kurduk. After Hijrah üyelerinin hepsi sonradan Müslüman olmuş kişiler. Biz, İslami müzik yapıyoruz; çünkü bugün gençlere sunulan bir çok tarz onların zihinlerini zehirliyor. Pozitif müziğimizle Amerika'ya Allah'ın güzelliklerini anlatmak istiyoruz. Herkesi Allah yarattı ve hepimizi seviyor. İslam herkes için. Biz bunu müziğimize katarak Amerika'daki gayrimüslimlere mesaj vermek istiyoruz, şarkı sözlerimizle İslam gerçeklerini anlatmaya çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

Muslim Unity basın sözcüsü Pakistan asıllı Amerikalı Asma Mangrio, "3. yılını kutladığımız etkinliğe önceki senelerde yaklaşık 4 bin kişi katılıdı. Bu sene de aynısı bekliyoruz. Müslümanlar, zaten sıkça konferanslar ve ibadet amaçlı olarak toplanıyor fakat bu etkinliği düzenlememizin amacı tüm Müslümanların aileleriyle birlikte hoşça vakit geçirmeleri ve eğlenmelerini sağlamak. San Francisco Bay Körfezi'nde 300 bin Müslüman var" dedi.

Great America Halkla İlişkiler Müdürü R. Gene Fruge de, bu yıl 3.'sü düzenlenen Müslüman Birleşme Günü'nü yapmaktan gurur duyduklarını belirterek, Amerika'nın hiçbir yerinde böyle bir kalabalığın bir araya gelemediğini ifade etti.

banner53
Yorumlar (0)
26
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?