banner39

Çalınan 'Sakal-ı Şerif' kargoyla iade edildi

Sivas'ta yaklaşık 1 hafta önce çalınan 'Sakal-ı Şerif', bir kargoyla müftülüğe ulaştı.

Arşiv 21.04.2010, 05:56 21.04.2010, 09:37
Çalınan 'Sakal-ı Şerif' kargoyla iade edildi

Sivas'ta, geçen hafta bir camiden çalınan 'Sakal-ı Şerif', isimsiz kargo ile Sivas Müftülüğü'ne gönderildi.

Kent merkezi Kızılırmak Mahallesi İmaret Camisi'nde 6 gün önce yapılan incelemede saklandığı özel sandıktan çalınan Sakal-ı Şerif ile ilgili polis çalışma başlattı.

Yapılan çalışmalar sürerken, bugün üzerinde isim olmayan ve Ankara'dan yollandığı tespit edilen bir kargo ile camiden çalınan Sakal-ı Şerif Sivas Müftülüğü'ne ulaştı.

Şişe içerisinde, orijinal kabında bohçaya sarılı halde gelen Sakal-ı Şerif önce emniyete götürüldü ardından da İmaret Camisi imamına teslim edildi.

Konuyla ilgili imamlıktan atılma bir kişinin arandığını belirten yetkililer, Sakal-ı Şerif'in, yakalanacağından korkan bu kişi tarafından gönderilmiş olabileceğini kaydettiler.

Sivas'ta, 13 Nisan'da Mehmetpaşa Mahallesi'ndeki Sarızade Mehmetpaşa Camisi'ndeki hırsızlık girişiminin ardından müftülüğün, imamları cep telefonu mesajıyla uyarması üzerine yapılan kontrollerde, merkez Kızılırmak Mahallesi İmaret Camisi'nde bulunan Sakal-ı Şerif'in çalındığı ortaya çıkmıştı.

Sarızade Mehmetpaşa Camisi'ndeki hırsızlık girişimiyle ilgili gö zaltına alınan zanlı İbrahim S, emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece önce serbest bırakılmış, Sakal-ı Şerif'in saklandığı özel sandıkta parmak izinin tespit edilmesi üzerine savcılık talimatıyla tekrar gözaltına alınmış ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Kaynak: AA

 

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?