banner39

Çalışan çocuklar belgeseli

Van'da bir ilköğretim okulu öğrencisi çalışan çocukların yaşamını anlattığı, fotoğraf ve filmlerden oluşan 'Nasırlı Eller' adlı bir belgesel film çekti

Arşiv 23.04.2007, 16:21 23.04.2007, 16:21
Çalışan çocuklar belgeseli

'Nasırlı Eller' belgeseli, 6.Sosyal Bilimler Olimpiyatında gösterime sunulacak. Takdim kategorisinde yarışacak olan çalışma bir çocuk gözüyle Van’daki akranlarının yaşantısını ortaya koyuyor.

Çocuk Hakları Sözleşmesinde 18 yaşına kadar herkes çocuktur deniliyor. Ülkemizde birçok çocuk eğitim öğretimini tamamlamadan ya da hiç başlayamadan çalışmak zorunda kalıyor.

Van Özel Serhat İlköğretim Okulu 7-A sınıfı öğrencisi Hatice Nur Özbay Van’da çalışan çocuklar üzerine fotoğraf ve filmlerden oluşan bir belgesel çalışması hazırladı.

3500 kişilik bir okulda yaptığı araştırmada 600 kadar çocuğun çalıştığını tespit etti.

Hatice Nur Özbay, ayrıca imkanları çok daha iyi olan çocukların yaşamlarını da fotoğrafladı. Böylece aradaki farkı gözler önüne sererek herkesin bildiği fakat görmezden geldiği bu soruna parmak bastı.

Belgesel, 6.Sosyal Bilimler Olimpiyatında gösterime sunulacak. TAKDİM kategorisinde yarışacak olan çalışma bir çocuk gözüyle Van’daki akranlarının yaşantısını ortaya koyuyor.

Takdim, Forum, İstatistik, Proje ve Sahne Sanatları kategorilerinde yapılacak olan 6.Sosyal Bilimler Olimpiyatı 5-6 Mayıs tarihlerinde Fatih Koleji Beylikdüzü Kampüsünde yapılacak.

Olimpiyat; Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Fatih Üniversitesinin katkılarıyla düzenleniyor.

Kaynak: Haber7

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?