banner39

Cami alanına domuz kanı döküldü

Hz Muhammed karikatürleri ve bütün Müslümanlar teröristtirden sonra Danimarka'da bu kez cami alanına domuz kanı döküldü.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Cami alanına domuz kanı döküldü

Hazreti Muhammed karikatürleri, bütün teröristlerin Müslümanlar olduğunu öne süren ders kitapları ile dikkatleri üzerine çeken Danimarka'da bu kez bir cami alanına domuz kanı dökülmesi tepki çekti.

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da cami ve İslam Kültür Merkezi için ayrılan bir alana domuz kanı serpildi. Danimarak'da yayınlanan "Haber" gazetesinin, "Danimarka Müslümanları provoke etmekten vazgeçemiyor" şeklinde duyurduğu habere göre geçen ay gerçekleştirilen eylem videoya kaydedildi ve bant kayıtları Danimarka basın kuruluşlarına gönderildi.

Habere göre videoda elindeki bir torbadan kırmızı bir sıvıyı alana serptiren bir erkek görülüyor. Bu kişi İngilizce olarak Kopenhag'da ve diğer Avrupa başkentlerinde Cami yapımını engellenmesi gerektiğini söylüyor.

Başkent Kopenhag'ın Amager semtinde, Kopenhag Üniversitesi kampüsünün karşısında bulunda bir alan mezarlık ve İslam Kültür merkezi inşaatı için ayrılmıştı ancak Müslüman cemaati temsilcilerinin kendi aralarında anlaşamamaları ve değişen siyasi yapı nedeniyle adı geçen alana 15 yıldır Cami yapılamıyordu. 

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?