Canan Arıtman'dan Erdoğan'a teşekkür

Canan Arıtman moya moya hastası Arthur'a oturma izni verilmesini sağlayan Başbakan'a teşekkür etti.

Canan Arıtman'dan Erdoğan'a teşekkür

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

CHP Milletvekili Canan Arıtman moya moya hastası Arthur'a oturma izni verilmesi için yardımını istediği Başbakan Erdoğan'a teşekkür etti.

24 Nisan günü TBMM’de Başbakan Erdoğan’ın yanına giden CHP Milletvekili Canan Arıtman Başbakan’dan çok insani bir istekte bulundu. Türkiye’de yaşayan moya moya hastası Arthur Manukyan’ın tedavisinin sürebilmesi için oturma izni alması gerekiyordu.  

CHP’li Arıtman Arthur’un oturma izni alabilmesi için Başbakan’ın yardımını istedi. Başbakan da “Peki, bakarız” cevabını verdi. Bu görüşmeden birkaç gün sonra Arthur’a oturma izni verildi. Oturma iznini almak için İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne gelen Arthur ve annesi İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ı ziyaret ederek teşekkür ettiler.

İşte tüm bu gelişmelerin ardından, iktidara ve Başbakan’a yönelttiği sert eleştirilerle tanınan CHP’li Arıtman yine anaysa tartışmaları nedeniyle gergin günlerin yaşandığı TBMM’de Erdoğan’ın yanına gitti ve Başbakan’ın elini sıkarak, “Sayın Başbakan Ermeni gencinin oturma izni almasında yaptığınız yardım için çok teşekkür ederim. Böylece bir gencin hayatı kurtulmuş oldu” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2010, 19:05
banner53
YORUM EKLE

banner39