banner39

Çankaya Belediyesi vurgununda itiraf

Banka Müdürü, Çankaya Belediyesi'ndeki işçilerin maaş promosyonunu kendi elleriyle N.Ö.'ye telim ettiğini söyledi.

Arşiv 01.10.2009, 09:57 01.10.2009, 09:57
Çankaya Belediyesi vurgununda itiraf

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Çankaya Belediyesi'nde işçilere verilmesi gereken 1.6 milyon TL maaş promosyonunun zimmete geçirilmesiyle ilgili itiraflar gelmeye başladı. Banka müdürü bavulla getirilen parayı bakın kime teslim etmiş.

Star gazetesindeki habere göre, Çankaya Belediyesi'ndeki ikinci yamyam vakasında, banka müdürü 1.6 milyonu bavulla getirip belediye müdürü Nusret Ö'ye verdiğini söyledi

Promosyonu veren banka müdürü İrfan A, ifadesinde parayı bavulla kamera bulunmayan arka kapıdan girerek, eski Hesap İşleri Müdürü Nusret Ö'ye teslim ettiğini anlattı. Mahkemeye çıkarılan 8 şupheliden 7'si serbest bırakılırken Nusret Ö. tutuklandı.

280 PERSONELİN PROMOSYONU

Şüpheli sıfatıyla gözaltına alınan bankanın müdürü İrfan A. ifadesinde, yaklaşık 280 belediye personelinin 2 yıl süresince maaşlarının bankalarına yatırılması karşılığında, belediye yöneticilerine 1 milyon 600 bin TL ödediğini söyledi. Anlaşma sağlanması üzerine, promosyon tutarı 1 milyon 600 bin TL'yi Çankaya Belediyesi'nin banka hesabına yatıracaklarını, ancak son anda "Hesaplarımızda haciz var yatırmayın" talimatı üzerine vazgeçtiklerini aktaran İrfan A., belediyenin spor kulübü hesabına yatırmayı teklif ettiklerini, fakat bununda kabul edilmediğini söyledi.

KAMERA OLMAYAN KAPIDAN GİRDİK

Dönemin Hesap İşleri Müdürü Nusret Ö'nün isteği üzerine parayı nakit olarak makam odasına kadar götürdüğünü aktaran İrfan A. ifadesinde, "Parayı bir bavula koyup yanımda yardımcım Ş.A, şoförüm ve bankanın güvenlik memuru ile birlikte belediyede Nusret Ö'nün odasına götürdük. Bizi belediyenin kamera bulunmayan arka kapısından içeri aldılar. Nusret Ö'nün odasında eşi de vardı. Parayı masanın üzerine koyup sayıp teslim ettik" dedi. Emniyette çapraz sorguya alınan müdür yardımcısı Ş.A. ile şoför ve güvenlik görevlisinin ifadelerinin de birbirinin doğrular nitelikte olduğu öğrenildi. Parayı teslim aldığı ileri sürülen Nusret Ö'nün ise iddiaları reddettiği bildirildi.

Fatura temin ettik kapattık

Banka müdürü İrfan A. promosyon tutarı olan 1 milyon 600 bin TL'yi kayıt dışı teslim ettikten sonra ortaya çıkan açığın ise, banka müşterisi olan firmalardan fatura temin edilerek kapatılmaya çalışıldığını anlattı. Gözaltına alınan firma sahiplerinden birinin ifadesinin de banka müdürü İrfan A'yı desteklediği öğrenildi.

 


 

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?