banner39

Canlı canlı akrep yiyen adam/ video

Muğla'nın Milas ilçesinde Hasip Kaya isimli vatandaşın canlı canlı akrep yediği bildirildi.

Arşiv 21.08.2007, 15:28 22.08.2007, 09:01
Canlı canlı akrep yiyen adam/ video

Muğla'nın Milas ilçesinde Hasip Kaya isimli vatandaşın canlı canlı akrep yemesi görenleri hayrete düşürüyor.

Milas'a bağlı Kuzyaka Köyü Eyrüz mahallesinde çiftçilik yaparak geçimini sağlayan 46 yaşındaki Hasip Kaya, evinden çıkarak taşların arasından bulduğu akrepleri çekirdek yer gibi çıtır çıtır yiyor.

Hasip Kaya, büyük taşların altına bakabilmek için çevredekilerken yardım isterken, bazen de onun bu durumuna alışkın olan köylüler onun çağırmasına fırsat vermeden kendileri yardıma gidiyor. 

 

Akrep yiyen vatandaş, buldukları akrebi rahatlıkla eline alırken, ona yardım edenlerin akrep bulana kadarki rahat tavırları yerini tedirginliğe bırakıyor.
Haşlayıp yemenin bir anlamı olmadığı için canlı canlı akrep yediğini söyleyen 2 çocuk babası Hasip Kaya "Akrep soksa da beni etkilemez. Diken batmış gibi bir şey oluyor. Yediğim zaman dokunmuyor. Buldukça yiyorum. Küçükken akrep sokmasına karşı bağışıklık kazanmam için bana yedirmişler. Ondan sonra alışkanlık oldu" dedi.

Akrep yediğini görenlerin kendisinin hile yaptığını düşündüğünü belirten Hasip Kaya "Alışkın olduğum bir tat" dediği akrep yeme konusunda "Yararı var mı bilemem ama sağlığım yerinde. Yaklaşık 10 sene önce grip olmuştum o zaman doktora gittim.

En azından akrep soktuğu zaman etkilenmiyorum, buna faydası var. Ama eşim akrep yememden dolayı tedirgin oluyor. Ayrıca her gün bulamıyorum ki yiyeyim. Kışın zaten bulamıyoruz. Mecburen yaz mevsimini bekliyorum. Öldürüp de yedikten sonra bir özelliği kalmayacağını düşünüyorum. Yerken biraz et tadı var şeklinde konuştu.

Canı akrep çektiğinde elindeki plastik kutu ile evinden dışarıya çıkan Hasip Kaya küçüklü büyüklü topladığı akrepleri yemeye başladığında etrafındakiler ilgi ile onu izliyor.

Yemeye, büyük akreplerden başladığında küçük akrepleri yemeyip sonraya saklayan Hasip Kaya, büyükten sonra küçük akrep yememesini " Köftenin üzerine bir tane çekirdek çiğnemiş gibi bir şey olur" şeklinde ifade etti.

HAŞERE İLAÇLAMA KONUSUNDA İŞ TEKLİFİ ALDI

Hasip Kaya, akrep yerken, haşerelere karşı ev ve işyerlerini ilaçlama işi ile uğraşan askerlik arkadaşı Muhammet Koç'un "Gel birlikte çalışalım" teklifini önce "Böcekleri ilaçladıktan sonra ben ne yiyeceğim" diyerek geri çevirdi. Arkadaşının askerde de taşların arasında böceklere baktığını söyleyen Koç'un "Öldürmeden toplarsın yersin sonra ilaçlama yaparız" demesi üzerine teklifi kabul etti.

Muhammet Koç, arkadaşının askerde de taşların arasına baktığını, böceklerle ilgilendiğini ancak akrep yediğini o zamanlar bilmediğini söyledi. Köy sakinlerinden Yaşar Arkun kendisinin akreplerden korkmasına rağmen arkadaşının akrep toplamak için yardım istediğinde yalnız bırakmadığını belirtti

Kaynak: İHA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?