banner15

Çapkın, patlama yerinde inceleme yaptı

İstanbul Emniyet Müdürü Çapkın, patlama yaşanan mahallede incelemelerde bulundu.

Çapkın, patlama yerinde inceleme yaptı


İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Gaziosmanpaşa'da patlama meydana gelen mahallede incelemelerde bulundu.

Çapkın, Karayolları Mahallesi Galeri Caddesi üzerinde bir çöp konteynırında meydana gelen patlamanın ardından olay yerine geldi.

Çapkın, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, çöp konteynırına patlayıcı konulduğunu; bunun sonucunda 1 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini söyledi.

Çapkın, "Patlayıcının türüne ilşikin bilgi yok. İncelemeler devam ediyor." dedi.

Çapkın, olayın terör saldırı olup olmadığına ilişkin soru üzerine de, "Araştırılıyor, incelemeler sürüyor. Henüz terör saldırısı olduğuna ilişkin net bilgi elimizde yok." diye konuştu.

Çapkın, patlayıcının bir kişiyi öldürecek kadar etkili olduğunu da söylerine ekledi.

CUMHURİYET SAVCISI ÖZ, OLAY YERİNDE

Bu arada, ''Ergenekon'' soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz de olay yerine geldi. Öz, yetkililerden bilgi aldıktan sonra ayrıldı.

Zekeriya Öz, ayrılırken gazetecilerin, ''Patlamanın Ergenekon ile bağlantısı var mı?'' şeklindeki soruları yanıtsız bıraktı.

Öte yandan, bir görgü tanığı gazetecilere yaptığı açıklamada, olay yerinin yakınlarında bulunduğunu ve patlama sesi duyunca buraya geldiğini söyledi. Görgü tanığı, ''Bekçi parçalanmış haldeydi, can çekişiyordu. Hemen sağlık ve polis ekiplerini aradım. Kısa sürede geldiler. Olay yerinde güvenlik önlemi alıp bizi dışarı çıkardılar'' şeklinde konuştu.

Patlamanın meydana geldiği yerde Olay Yeri İnceleme ve Terörle Mücadele Şube müdürlüklerine bağlı ekiplerin incelemeleri sürüyor.

Geçmişte mobilya atölyesi olduğu belirtilen ve halen satılık 4 katlı binanın önündeki çöp konteyneri, patlamanın etkisiyle parçalanarak yaklaşık 30 metre ileriye fırladı.

Patlamada ayağından hafif yaralanan kişinin tedavisinin olay yerine gelen sağlık ekiplerince yapıldığı öğrenildi.

Yaşamını yitiren Salih Özçelik'in yakınlarının olay yerindeki bekleyişi sürüyor.

Kaynak: CİHAN

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2009, 10:03
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35