banner15

Çaresizliğin fotoğrafı

Çin başkentinde sokak ortasında direğe zincirli bir şekilde duran çocuk görenleri hayretler içinde bırakıyor.

Çaresizliğin fotoğrafı

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İki yaşındaki bir erkek çocuğunun uzaklaşmasın diye sokak lambası direğine zincirlerle bağlanması, ilk bakışta çocuklara yapılan zulümlerde son nokta olarak görülüyor. Fakat ailesi onu kaybetmemenin tek yolunun bu olduğunu söylüyor.

İngiliz Dailymail'de yer alan haberde Çin'in başkentinde sokak ortasında direğe bağlanan bir çocuğun hali ve ailesinin durumu gözler önüne seriliyor. 

2.20100204134940.jpg

Habere göre, Çin'in başkenti Pekin'de lisanssız bir üç tekerlekli bisiklet sürücüsü olarak çalışan baba Chen Chuanliu tüm kente yolcu taşırken, sakat olan anne de yol kenarlarındaki çöpleri topluyor.

Çalışmak zorunda olduklarını ve çalışırken de oğullarını ancak bu şekilde koruyabileceklerini söyleyen anne-baba, geçtiğimiz ay 4 yaşındaki kızları Ling'in çalınması üzerine oğullarının ayak bileğine geçirdikleri zincire bir de kilit takıyorlar.

3.20100204134955.jpg

2 yaşındaki minik Lao Lu'yu babasının Szechuan vilayetinden göçmesi nedeniyle de hiçbir bakımevi kabul etmiyor ve devlet yardımı da alamıyor. Evlatlık verme tekliflerini reddeden çaresiz baba, oğlunun iyiliği için onu zincirlediğini tekrarlıyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2010, 13:53
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48