banner39

Çarşaf açılımının mimarından tuhaf çıkış

CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, gözaltına alınan Yalçın Küçük'ün suçsuz olduğunu savundu.

Arşiv 10.01.2009, 16:03 10.01.2009, 16:03
Çarşaf açılımının mimarından tuhaf çıkış


CHP'nin İstanbul adayı olması beklenen ve çarşaf açılımının da mimarı olan İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, son Ergenekon gözaltılarını bakın nasıl yorumladı..

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan Yazar Yalçın Küçük'ün suçsuz olduğunu savundu. Tekin, "Yalçın Küçük hocanın nesi çete olabilir Allah aşkına! " dedi. Tekin, başörtülü 5 partiliye rozet taktı.

CHP'nin Bahçelievler Belediye Başkan Adayı, Saffet Bulut oldu. Bahçelievler'in eski Belediye Başkanı olan Saffet Bulut'un tanıtıldığı toplantıya katılan CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, Cihan Haber Ajansı'nın sorularını cevapladı. Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan bazı zanlıların suçsuz olduğunu savunan Tekin, "Yalçın Küçük'ün nesi çete olabilir Allah aşkına! " dedi.

Küçük'ün teröristbaşı Abdullah Öcalan ile çekilen fotoğraflarının hatırlatılması üzerine Tekin, "Onu artık O'na soracaksınız" şeklinde konuştu.

Sadece insan öldürmekle çete olunmayacağını, yoksulun cebinden parasını almakla da çetecilik yapıldığını ifade eden Gürsel Tekin, CHP olarak bütün çetelerle hesaplaşmaya hazır olduklarını söyledi.

Tekin, "1980'den sonra 46 tane bilim adamı öldürülmüştür. Uğur Mumcu'ların katillerini biz arıyoruz. Bizim böyle çetelerden korkma gibi bir durumumuz olamaz. Ama sadece kendilerine muhalif oldukları için insanları susturmak istiyorlarsa onu da beceremeyecekler." diye konuştu.

"TOPBAŞ ÖZÜR DİLESİN"

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş'ın bir gazeteciye CHP için "Ahlaksız" dediği yönündeki iddiaların hatırlatılması üzerine Tekin, Topbaş'ın bahse konu ses kaydını bizzat dinlediğini söyledi.

Topbaş'ın isminin önündeki 'Sayın' ifadesini artık kullanmayacağını belirten Tekin, derhal Topbaş'ın özür dilemesini istedi.

Tekin , "İstanbul'da yaşayan bir yurttaş olarak Kadir Topbaş'ı ben şiddetle kınıyorum ve böyle bir belediye başkanından utanç duyuyorum. Bundan sonra Topbaş'a 'sayın' demeyeceğim. Sayın ifadesini kaldırıyorum. CHP'ye böyle bir söz söylemeye kimsenin haddi yoktur. Onlar derhal özür dilemeliler, yoksa hesap sorarım." diye konuştu.

Bu arada Gürsel Tekin, toplantıya katılan başörtülü 5 partiliye CHP rozeti taktı. CHP'nin Bahçelievler Belediye başkan adayı Saffet Bulut da partilileri selamladı.

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?