banner15

Çavuşbaşı'nda çarşaflı Vatan muhabirleri!

Mahmut Efendi'ye taciz haberleri yapan Vatan Gazetesi'nin, Çavuşbaşı'na götürdükleri üç kadına çarşaf giydirip fotoğrafladığı ortaya çıktı.

Çavuşbaşı'nda çarşaflı Vatan muhabirleri!


Vatan Gazetesi'nin günlerdir sürdüregeldiği yayınların habercilik mesleği adına büyük bir olumsuzluk örneği olduğu ortaya çıktı.

Hazırlanma sürecinde mesleki ve etik kuralların hemen hiçbirine uyulmayan haberler, İstanbul Çavuşbaşı'nda yaşayan ve olaya şahit olan vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı.

Çevre sakinlerinin Samanyolu Haber mikrofonlarına anlattığı birbirinden ilginç iddialar ise oynanmak istenen oyunun ne denli çirkin olduğu konusunda fikir verdi: "Buraya çarşaflı üç kadın getirdiler. Onların fotoğraflarını çektiler. Biz tepki gösterince de birlikte aynı arabaya binip kaçtılar."Vatan Gazetesi'nin "bir muhabirin haksız yere saldırıya uğradığı gerekçesiyle" günlerdir büyük puntolarla devam ettiregeldiği haberlerin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Yaşanan olayın gerçek yüzünü araştırmak üzere bölgeye giden Samanyolu Haber ekipleri bölge halkının medyaya karşı çok tepkili olduğunu gördü. Tepkinin sebebi Vatan Gazetesi'nde yer alan haberlerin gerçekle yakından uzaktan ilgisinin bulunmayışıydı.

Beyanat vermek istemedikleri için beklemedikleri bir medya taciziyle karşı karşıya kaldıklarını ifade eden yöre sakinleri kameralara konuşmasalar da yaşanan olayları detaylarıyla anlattılar. "Biz Vatan Gazetesi muhabirlerine de röportaj vermeme prensibimiz olduğunu ilettik" diyen vatandaşlar hiç de hoş bir cevapla karşı karşıya kalmadıklarını vurguladılar.

Bu arada semtte bulunan Cumhuriyet Çıkmazı levhasının da bölge halkıyla ilişkilendirilmek istenmesi olayın vehametini bir kat daha arttırdı.

Çevre sakinlerinin Samanyolu Haber mikrofonlarına anlattığı birbirinden ilginç iddialar ise oynanmak istenen oyunun ne denli çirkin olduğu konusunda fikir verdi: "Buraya çarşaflı üç kadın getirdiler. Onların fotoğraflarını çektiler. Biz tepki gösterince de birlikte aynı arabaya binip kaçtılar."

Kaynak: Samanyoluhaber

 

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2008, 16:32
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35