banner27

Çeçen albayın infazı sır perdesini koruyor

2001'de Türkiye'de yaşamaya başlayan Çeçen albay Edilsultanov'un, öldürülmesi sır perdesini koruyor.

Çeçen albayın infazı sır perdesini koruyor


Çeçenistan'da albay olarak görev yapan ve 2001 yılında Türkiye'de yaşamaya başlayan Gazhi Edilsultanov (57)'un, kafasına iki el ateş edilerek infaz edilmesi olayı sır perdesini koruyor.

Cinayetin uzun namlulu silahla işlenmesi, Edilsultanov'un kafasına giren mermi çekirdeklerinin kafatasında bulunması, cinayeti keskin nişancının işlediği şüphesine neden oldu.

Edilsultanov'un Başakşehir'de 6 Eylül akşamı gürültü sesinden sonra olduğu yere yığıldığı öğrenildi. Yapılan araştırmada Edilsultanov'un kafasından vurulduğu tesbit edildi.

Otopsi incelemesinde kafatasında kaldığı belirlenen 7.62 milimetre çapındaki mermi çekirdeklerinin, Kaleşnikof ve G3 piyade tüfeği tarzındaki uzun namlulu silahlarda kullanıldığı ileri sürüldü.

Elde edilen bilgilerden sonra mermi çekirdeklerinin kafatasından çıkamama nedeninin, uzak mesafeden atış yapılması olarak değerlendirildi.

Fenerbahçe yoksulevinde yaşadığı belirlenen Albay Edilsultanov'un olay zamanında Başakşehir'de bulunma nedeni, cinayet sebebi ve cinayet zanlılarıyla ilgili araştırmanın sürdürüldüğü öğrenildi.

Edilsultanov'un, yoksulevinde Çeçen grubun başkanlığını yaptığı ifade edildi.

Kaynak: Ajanslar


Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2008, 21:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner25