banner39

Çeçen Lider Sadullayev:Mashadov'un Yolunu Sürdüreceğiz

Çeçenistan'ın Aslan Mashadov'dan sonraki Devlet Başkanı Abdulhalim Sadullayev, Radyo Liberty’e mülakat verdi. Yeni Çeçen lider Ruslar tarafından şehid edilen Aslan Mashadov’un siyasetini aynen devam ettireceğini söyledi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Çeçen Lider Sadullayev:Mashadov'un Yolunu Sürdüreceğiz

Çeçenistan devlet başkanı Abdülhalim Sadullayev, dün yayınlanan Radio Liberty'deki mülakatında, özellikle Çeçen birliği üzerinde durdu. Tüm gücünü, bilgisini ve yetkilerini ülke içindeki ve ülke dışındaki Çeçen halkının birliğini daha da güçlendirmek için kullanacağının altını çizen Sadullayev, 'Çok az olan biz Çeçenler tek parça olmalıyız' vurgusu yaptı. 

Sadullayev, 'Terörizme bakışınız nedir' sorusuna ise, hem uluslararası terörü hem de devlet terörünü bütün kalpleriyle kınadıklarını söyleyerek cevap verdi. 

Rus- Çeçen savaşının geleceği ile ilgili soruyu ise Sadullayev, Kremlin'de, Putin ve ekibi bulunduğu sürece barış umut edilemeyeceğini söylerek cevapladı. Çeçenistan devlet başkanı, tüm bunlara rağmen, Çeçen tarafının yine de Çeçenistan topraklarında uzun zamandır beklenen barışın sağlanması için elinden geleni yapacağını vurguladı. 

Demecinin sonunda Sadullayev, Putin'in suçlu siyasetinin, hemen hemen tüm Kuzey Kafkasya bölgesinde organize silahlı gruplarının oluşmasına sebep olduğunu söyledi.

Kaynak:Kavkaz Center

banner53
Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?