Çeçenler Kadirov'u protesto etti

İstanbul'da bir grup, Çeçenistan Devlet Başkanı Kadirov'u, posterlerini yakarak protesto etti.

Çeçenler  Kadirov'u protesto etti


Dünya Bülteni / Haber Merkezi
 
 
İstanbul Fatih'te toplanan bir grup, Çeçenistan Devlet Başkanı Ramazan Kadirov'u protesto etti. Protestocu grup, Kadirov'un fotoğraflarını yakıp aleyhine slogan attı.

Rusya Devlet Başkanı Medvedev ile birlikte Türkiye'ye gelen Çeçenistan'ın Rusya yanlısı Devlet Başkanı Ramazan Kadirov, yaklaşık 200 kişinin katıldığı eylemle protesto edildi. Fatih Saraçhane Parkı'nda toplanan eylemciler, Kadirov'u hainlikle suçladı. Yapılan basın açıklamasında Çeçenistan'ın Rus işgali ve katliamlarının yanısıra Kadirov diktatörlüğü altında olduğu ileri sürüldü. Rus işbirlikçisi olmakla suçlanan Kadirov'un fotoğrafları ateşe verildi.

Açıklamada, Kadirov'un Türkiye'ye gelmesi 'Kadirov yönetimini meşrulaştırma operasyonu' olarak nitelendirildi. 'Yaşasın Kafkasya'daki kutlu cihadımız', 'Kahrolsun Rus emperyalizmi', 'Kahrolsun Kadirov', 'Kahrolsun Rus işbirlikçileri' yazılı döviz taşıyıp slogan atan grup, yapılan duanın ardından eylemlerine son verdi.

Eylem sırasında çevik kuvvet polisi de çevrede güvenlik önlemi aldı. Grup, olaysız dağıldı.
 
 

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2010, 10:48
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
serdar çeçen
serdar çeçen - 11 yıl Önce

kendı halkına işkence eden ve turkıyeye elını kolunu salayp grmesı çok uzucu br olay ınsanhakları derhal bu adamn hakında dern br araştrma yapmaları ve gurduklerı yerde tutuklaması gerekdığını ve yargılamsı gerekr kanatındaym şunu ıyı bılsn zalmler işbrlkçı halınde olan herkımse onlarnda zalmlerden br farkları yokdur çeçenıstandakı belrtkleruı gbı durum ıyı değil ve her br halk kışı başına 3fs bağlı guvenlkçı konrol edıyor ve onları uzgurlk her ımkanalrı kıstlıyor ve gdkçe çeçenıstan çeçensz br yabancılaştrmalar gayesndedr bu ıkılı rol oynayan ve duzenbasz adamı turkıye bu şekılde karşılanması çok uzucu

banner39