banner39

Çelebi'nin saldırganı: Vermezse yine vururum

DİSK Başkanı Çelebi'yi vuran saldırgan, borcunun ödenmemesi durumunda, Çelebi'yi bir daha vuracağını söyledi.

Arşiv 06.10.2009, 16:36 06.10.2009, 16:36
Çelebi'nin saldırganı: Vermezse yine vururum


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Süleyman Çelebi'ye silahlı saldırı düzenleyen Rıza Tunçbilek Adliyeye sevk edildi. DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi'ye silahlı saldırı düzenleyen Rıza Tunçbilek, "Amacım öldürmek değildi. Sadece borcumu almak istiyordum. Eğer ödemezse tekrar vuracağım" dedi.

DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi'yi makamında vurmasının ardından silahıyla yakalanan saldırgan Rıza Tunçbilek'in İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgusu tamamlandı.

Emniyet Müdürlüğü'ndeki ifadesinde, ''DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi ile geçmiş yıllarda halı ticareti yaptıklarını, 1995 yılından kalan 175 bin mark alacağını tahsil edemediğini ve olay günüde alacağını görüşmek için gittiği makamında, bu parayı tahsil edemediği için bu yola başvurduğunu'' ileri sürdü.

Ancak, zanlı Tunçbilek daha sonra aslında alacağının 1.5 milyon TL olduğunu iddia etti.

Sendika yöneticileri ise alacak iddiasını reddediyor.

Tunçbilek, ''amacının Çelebi'yi öldürmek olmadığını, sadece alacağını almak istediğini ve Çelebi'nin borcunu ödemesini istediğini, eğer ödemezse tekrar aynı yola başvuracağını söylediği'' öğrenildi.

Genel Başkan Çelebi ile çok eski arkadaş olduklarını ifade eden zanlı, ''Yaşanan olaydan üzgünüm. Başkan borcunu ödemeliydi'' dediği bildirildi.

Rıza Tunçbilek, 1980 öncesi Dev-Sol terör örgütü davasında, tutuklu bulunduğu cezaevinde 5 yıl 5 ay kaldıktan sonra af yasasından tahliye olduğu 1995 yılında, 10 kilo eroin ile yakalanarak yeniden bir süre cezaevinde kaldığı ifade edildi.

Poliste işlemleri tamamlanan Rıza Tunçbilek bugün adliyeye sevk edileceği bildirildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?