banner39

Çelik: Bedel ödemekten çekinmiyoruz

Swiss Otel'de düzenlenen 4. Alevi Çalıştayı'nda Çelik parti olarak bedel ödemekten çekinmediklerini söyledi.

Arşiv 30.09.2009, 13:30 30.09.2009, 13:30
Çelik: Bedel ödemekten çekinmiyoruz

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Swiss Otel'de düzenlenen 4. Alevi Çalıştayı'nın açılışında konuşan Çelik, odaklandıkları konulardan birinin de Alevi vatandaşların sorunları olduğunu ve bu sorunu çözmek için bedel ödemekten çekinmediklerini söyledi

Devlet Bakanı Faruk Çelik, "Birbiri üstüne yığılmış pek çok sorunu deşmek ve devleti tüm vatandaşlarımızın taleplerine duyarlı bir meşruiyet noktası olarak seferber etme şerefi, hükümetimize ait olmuştur" dedi.

BEDEL ÖDEMEKTEN KAÇINMIYORUZ

Çelik, sorunların çözümü yolunda soğukkanlı ve kararlı adımlarla ilerlediklerini, müzakere bilincini geliştirmeye, siyasi ve toplumsal sorumlulukları genişletmeye önem verdiklerini dile getirerek, "Bedel ödemekten kaçınmıyoruz" dedi. Kendilerine uygun bir vatandaşlık projesinin peşinde olmadıklarını vurgulayan Bakan Çelik, "Makbul vatandaşlığın değil, eşit vatanlığın takipçisiyiz. Biz makbuliyete eşit vatandaşlık temelinde ulaşmak istiyoruz" diye konuştu. Toplum desteğinden azami derecede yararlanarak yol almak istediklerine işaret eden Çelik, toplumsal gerilimi üreten ve besleyen sorunlarla bu süreci tahkim eden çelişkilerle husumet alanlarıyla daha demokratik bir devlet ve daha demokrat bir toplum arayışı içinde yüzleşmeyi hedeflediklerini söyledi.

banner53
Yorumlar (0)
35
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?