banner39

Cem Garipoğlu'nun kemik yaşı 18 çıktı

Münevver Karabulut'un katil zanlısı olarak tutulanan Cem Garipoğlu'nun kemik yaşı 18 çıktı.

Arşiv 02.10.2009, 05:41 02.10.2009, 11:35
Cem Garipoğlu'nun kemik yaşı 18 çıktı


Münevver Karabulut'u öldürdüğü iddiasıyla Maltepe Çocuk ve Gençlik Cezaevi'nde tutuklu bulunan Cem Garipoğlu'na, Kartal Dr.Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kemik ölçümü yapıldı.

İnceleme sonunda Cem'in kemik yaşını 18 olarak belirleyen heyet kesin raporu bir hafta içinde hazırlayıp savcılığa gönderecek. Cinayeti işlediğinde 17 yaşında olan Cem Garipoğlu, 29 Ekim'de 18'ine giriyor. Cem'in nüfus kağıdındaki yaşı ile kemik yoğunluk yaşı aynı çıktığı için test sonucu yargılamayı etkilemeyecek.

Cem Garipoğlu dün saat 08.45'te, jandarma erlerinin yeleklerinden giydirilerek, 50 jandarmanın korumasında Kartal Dr.Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin radyoloji polikliniğine getirildi. Hasta yakınları Cem'i görünce yuhaladı ancak jandarma erleri taşkınlığa izin vermedi. Yürürken başını yere eğen Cem, ürkek tavırlarıyla dikkat çekti. Hastanede iki bina arasında yaşanan koşuşturma sırasında Cem Garipoğlu'nu ter bastı. Sağlık kurulu için sırayla Kulak Burun Boğaz Göz, Nöroloji, Dahiliye ve Psikiyatri servisinde uzman doktorlar tarafından muayene edildi. Garipoğlu, Sağlık kurulunda bulunan psikiyatrist tarafından da muayene edildi. Kurul raporunda akıl ve ruh sağlığı ile ilgili herhangi bir olumsuz bulguya rastlanmadığı şeklinde görüş belirtildi. Cem Garipoğlu'nun el bileği, sağ omuz ve sağ dirseğinin röntgenleri çekildi. 1.5 saat ayrı bir toplantı odasında bekleyen Cem, hastanede çıkan mantı çorbası, nohut ve pilavı yedi, kahve içti.

Kaynbak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?