banner39

Cemil Baran 'Ahmetler'i açıkladı

Karabulut cinayetinde ortaya attığı iddialar tutan Cemil Baran, kilit isimler dediği iki 'Ahmet'in kimliğini açıkladı.

Arşiv 29.09.2009, 10:29 29.09.2009, 12:40
Cemil Baran 'Ahmetler'i açıkladı


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Liseli Münevver Karabulut cinayetinin ardından, katil zanlısı Cem G'nin ailesi ile Karabulut ailesi arasında arabuluculuk yaptığı öne sürülen Cemil Baran ortaya yine ilginç iddialar attı. Star'ın haberine göre  Taksim Meydanı'nda açıklama yapan Baran, "Ben Hayyam Garipoğlu'na, 'Kim bu Ahmet?' dediğimde, 'Bende Ahmet'ler çok' demişti. Şimdi o diğer 'Ahmet'leri de açıklıyorum. Birincisi Burgaz Rakı'nın muhasebe sorumlusu Ahmet K. ikincisi de bir kurumdan emekli olmuş Ahmet Ö. O kurumun ismini vermek istemiyorum" ifadelerini kullandı.

CEM ERMENİSTAN'DA KALDI

Adli Tıp, emniyet ve TSK'daki çürük elmalar yüzünden bu cinayetin gerçek sorumlularına ulaşılamadığını iddia eden Baran sözlerini şöyle sürdürdü : "Bu cinayetin figüranları yakalanmıştır, asıl büyükler kurtarılmak istenmektedir. Bakın geçen gün bir albay sahte çürük raporu verdiği gerekçesiyle tutuklandı. Ben bunu bir sene önce içişleri bakanına yazdığım mektupta söylemiştim. Karanlık odada iğne aramasınlar. Her şey ortada. Eğer Cem G. Ermenistan'da kalıp Rus sınırında teslim olmadıysa, Suriye üzerinden Antep'e, oradan da İstanbul'a gönderilmediyse Taksim Meydanı'nda eşek gibi anıracağım."

SAVCIDAN ŞOK İTİRAZ

Baran ayrıca Cem G'nin uyuşturucu kullandığını da belirterek "Onun uyuşturucu kullandığı da yapılacak testle çözülebilir ama çürük elması olmayan bir adli tıp kurumuna götürülmelidir. Cem G. ile babası, yanlarında Aytekin Kaya ve Kasım Garipoğlu olmadan sorgulanırsa her şey ortaya çıkacaktır" dedi. Teyzesi ile dayısının üç gün önce Maltepe Cezaevi'nde kalan Cem G'yi ziyaret ederek temiz kıyafet götürdüğü öğrenildi. Bu arada cinayeti soruşturan savcılardan Faruk Erşen Yılmaz, işadamı Hayyam Garipoğlu'nun serbest bırakılmasına itiraz etti. İtirazı, nöbetçi mahkeme değerlendirecek.

banner53
Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?