banner39

Cemil Baran serbest bırakıldı

Münevver Karabulut cinayetiyle ilgili olarak gözaltına alınan gazeteci Cemil Baran, serbest bırakıldı.

Arşiv 01.10.2009, 22:46 01.10.2009, 22:47
Cemil Baran serbest bırakıldı


Münevver Karabulut cinayetiyle ilgili olarak Garipoğlu ve Karabulut aileleri arasında ara buluculuk yaptığı öne sürülen gazeteci Cemil Baran, mahkemece serbest bırakıldı.

Karabulut cinayeti soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Faruk Erşen Yılmaz tarafından "yargılamayı etkileme" iddiasıyla tutuklanması istemiyle Nöbetçi 10. Asliye Ceza Mahkemesi'ne sevk edilen Baran, hakim karşısına çıktı.

Baran, mahkeme tarafından "delil durumu ve kaçma şüphesi bulunmadığı" gerekçesiyle serbest bırakıldı.

BABA KARABULUT İFADE VERDİ

Bu arada, Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut, polis müfettişlerine ifade verdi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesine gelen Karabulut ve avukatı Rezan Epözdemir, polis müfettişleriyle görüştü.

Çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan avukat Epözdemir, olayda polisin ihmali olup olmadığının araştırılması için İçişleri Bakanlığının soruşturma başlattığını belirtti.

Süreyya Karabulut'un bu nedenle ifade verdiğini anlatan Epözdemir, "Süreyya Bey, tüm bilgi, belge ve delilleri sundu. Ankara'dan müfettişler gelmişti. Kamuoyunda sıkça konuşulan pasaport ve 700 bin avronun kayıtlara geçip geçmediğiyle ilgili ihmal var mı, buna ilişkin birtakım sorular soruldu" diye konuştu.

Kaynak : AA

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?