banner39

Cemil Çiçek'ten Demirel'e cevap

Eski cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in başörtüsü ile ilgili açıklamalarına Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek cevap verdi.

Arşiv 12.02.2008, 16:01 12.02.2008, 16:04
Cemil Çiçek'ten Demirel'e cevap

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in türban düzenlemesi konusundaki, "Türkiye huzursuzluğa itilmiştir. Büyük ıstırap içerisindeyim" sözlerini, "Ciltler dolusu sözü var millete. Zamanında bunları çözseydi, kimse bu ıstırapları yaşamazdı" şeklinde değerlendirdi.

Çiçek, AK Parti grup toplantısı öncesinde, gazetecilerin, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, "Yükseköğretim Kanununun ek 17. maddesinde değişikliğin olmaması halinde, çarşafla da üniversiteye girilebileceği" yönündeki endişesine ilişkin görüşünün sorulması üzerine, "Bilmiyorum, dinlemediğim için bir şey diyemem" dedi.

9. Cumhurbaşkanı Demirel'in, "Türkiye huzursuzluğa itilmiştir. Büyük ıstırap içerisindeyim. Fevkalade üzgünüm" sözlerini nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Çiçek, şunları söyledi:

"Zamanında çözseydi... Ciltler dolusu sözü var millete. Zamanında çözseydi millet bunlarla uğraşmazdı. Ciltler dolusu, bu konuda verdiği sözler var kamuoyuna. Gazete sayfalarını açın, bakın. Zamanında bunları çözseydi, kimse bu ıstırapları yaşamazdı."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?