banner39

Cenaze namazı kıldıran müdüre inceleme

Samsun'da hayatını kaybeden öğrencisinin cenaze namazını kıldıran müdüre inceleme başlatıldı.

Arşiv 02.10.2009, 12:20 03.10.2009, 14:36
Cenaze namazı kıldıran müdüre inceleme


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Samsun'da yük treninin çarpması sonucu hayatını kaybeden lise öğrencisinin cenazesinde namaz kıldıran lise müdürü hakkında inceleme başlatıldığı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, geçen salı günü hemzemin geçitte yük treninin çarpması sonucu Volkan Akyasan'ın (17) ölümü, Aybüke Şahin'in (17) de yaralanmasıyla sonuçlanan kazanın ardından, Namık Kemal Lisesi 12. sınıf öğrencisi Akyasan'ın cenazesinde yaşanan bir olay inceleme konusu oldu.

Hayatını kaybeden liseli öğrencinin isteği ile cenaze namazı kıldıran Müdür Kandemir'in kıldırdığı cenaze namazına soruşturma açılmasına kamuoyunda tepkiler sürüyor. Cenaze namazının kılındığı Başköy'de  imamın  olmaması da Müdür Kandemir'i cenaze namazını kıldırabilecek tek kişi yapmış.

Tekkeköy ilçesindeki cenaze töreninde öğrencisinin cenaze namazını kıldıran, aynı zamanda din dersi öğretmeni olan Namık Kemal Lisesi Müdürü Mustafa Kandemir hakkında inceleme başlatıldığı öğrenildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, İlkadım Kaymakamlığının talebi üzerine böyle bir incelemeye gerek duyulduğunu öne sürdü

Yetkililer, cenaze töreninin yapıldığı yerde din görevlisi bulunmasına rağmen, görevi olmadığı halde cenaze namazı kıldırması ve olayın mesai saati içinde gerçekleşmesi nedeniyle okul müdürü hakkında inceleme başlatıldığını, inceleme sonucuna göre gereken işlemin yapılacağını iddia etti.

banner53
Yorumlar (3)
abdulhamid 12 yıl önce
yazıklar olsun yazıklar olsun ataları bin yıl islamın sancaktarlığını yapmış bir millet şimdi tam zıddı bir muameleye maruz kalıyor < yürekler ürperir yarab ne korkunç inkilab olmuş ne din kalmış ne iman din harab iman türab olmuş >
bekir 12 yıl önce
ben ümidimi kestim bu ülke adam olmayacak... Kim iktidarda olursa olsun bu tür saçmalıklar hiçbir zaman azalmadı.....
Mustafa BOZYEL /Haymana 12 yıl önce
T.C. ANAYASASI : Madde 24—
A.İ.H.SÖZLEŞMESİ : Md- 9/1
Yönetmelik: İlçe İ.Hakları Kurulu :Madde-6

Öğrencisinin cenaze namazını kıldıran Okul Müdürüne soruşturma açan Sayın Kaymakam aynı zamanda İLÇE İNSAN HAKLARI KURUL BAŞKANI’dır
Geçen yıllarda Bir İlçenin Kaymakam’ı Bilgi yarışmasında birinci olan kız öğrenci sadece başörtülü olduğu için kürsüden indirmiş ödül vermemiştir.
Hükümetin acilen Yasa ve Yönetmelik değişikliği yaparak İNSAN HAKLARI Kurullarında Vali ve Kaymakamların üye belirleme ve Kurul Başkanlık yetkisini kaldırarak Bu Kurulları Bağımsız hale getirmelidir. Bu Mantıkla Kaymakamların yetkisinde olan İlçe İnsan Hakları Kurulları asla görevlerini yapamayacaktır..
Bu Lisenin Velileri Bu Soruşturmayı İlçe İnsan Hakları kuruluna getirmelidir .Soruşturmayı açan Sayın Kaymakam Başka bir şapka giyerek Kurul Başkanlığı yapacaktır.
Din Derslerine de giren Okul Müdürünün Öğrencisinin Cenaze Namazını kıldırması Lakliği yıkmaz .Sayın Kaymakam ın kafasındaki Laiklik nasıl bir şey ise ?

Öğrenciye Allah’tan Rahmet Ailesine Başsağılığı dilerken Sayın OkulMüdürünü Tebrik Ediyorum.
Mustafa BOZYEL/ Haymana
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?