banner39

Cenazeler Türkiye'ye getiriliyor

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü uzmanlarının, şirket ve sağlık yetkilileri Irak'taki Uçak kazasında ölenlerin cenazelerini almak Irak'a gittiği bildirildi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Cenazeler Türkiye'ye getiriliyor
Irak’ta çoğu Türk işçisi 34 yolcunun öldüğü uçak kazasından sonra Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü uzmanları, şirket ve sağlık yetkilileri cenazeleri almak ve incelemeler yapmak için Adana’dan hareket etti. Uçağın, ABD’ye ait askeri bir üsse ineceği belirtildi.
Heyetin bulunduğu ekip, Adana Havalimanından, Kırgızistan’a ait İl-18 tipi kargo uçağı ile saat 10.45’te Irak’a hareket ettiler.

Uçakta, kaza yerinde incelemelerde bulunmak üzere Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün 3 uzmanı, 2 teknik ekip, 3 Kulak İnşaat yetkilisi ile 2 doktor ile sağlık ekibi bulunuyor.

Uçağın, Bağdat’a yaklaşık 100 kilometre uzaklıkta bulunan ABD’ye ait askeri üsse ineceği belirtildi. Uçağın, işlemlerin tamamlanmasının ardından cenazelerle birlikte Adana Havalimanına gelmesinin beklendiği öğrenildi.

Antonov-26 tipi uçağın mürettebatı ise şunlar: Kaptan A. Seflediuc, ikinci Pilot S.Hasutalyar, uçuş mühendisleri A. Gansa ve G. Cikpricov ile seyrüsefer memuru P. Sirbu.Heyetin bulunduğu ekip, Adana Havalimanından, Kırgızistan’a ait İl-18 tipi kargo uçağı ile saat 10.45’te Irak’a hareket ettiler.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?