banner39

Cennete sorgusuz girmek için 5 milyon dolar

Hz. İsa (s.a.s)'nın çarmıha gerildiği Filistin'deki Zeytin Tepesinde bir mezarın fiyatı 5 milyon dolar.

Arşiv 21.08.2007, 13:00 21.08.2007, 18:30
Cennete sorgusuz girmek için 5 milyon dolar

Yahudilerin önemli tapınaklarının bulunduğu Kudüs'te Zeytin Tepesi olarak adlandırılan bölgedeki mezarlıkta fiyatlar 1 ila 5 milyon dolar.

Kudüs kenti, 3 büyük dinin kutsal mekanlarına ev sahipliği yapıyor. Yahudilerin önemli tapınaklarının bulunduğu Kudüs'te Zeytin Tepesi olarak adlandırılan bölgedeki mezarlık dikkat çekiyor. Yahudi inancına göre çarmığa gerilen Hz. İsa bu tepeden kutsal Mezar Kilisesi'nin bulunduğu bölgeye götürüldü.

'BURADAN CENNETE SORGUSUZ GİRECEKLER'

İnanışa göre kıyamet koptuğunda Sırat Köprüsü bu güzargahta kurulacak ve bu nedenle bu mezardaki Yahudiler sorgusuz olarak cennete gidecek. Bu inanış nedeniyle buradaki mezarların fiyatının 1 milyon dolar ile 5 milyon dolar arasında değiştiği ifade ediliyor.

MUSALLA TAŞINDA DUA

Hiristiyanların en önemli kutsal mekanlarından biri olan Büyük Mezar Kilisesi de ziyaretçi akınına uğruyor. Hz. İsa'nın çarmığa gerildikten sonra toprağa verildiği yer olarak bilinen kiliseye gelen hırıstiyanlar, Hz. İsa'nın cenazesinin yıkandığı musalla taşının başında dua ediyorlar.

AĞLAMA DUVARI

Ağlama Duvarı da yahudilerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biri. Yahudi inancına göre Hz. Süleyman'ın yaptırdığı Beyt-ul Makdis Tapınağı'nda kaldığına inanılan duvara gelen yahudiler, tapınağın yıkılışına ağlayarak günahlarından arınmaya çalışıyorlar.


Kaynak: AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?