banner15

'Çeteleşme, Derin Devletin kendisidir'

Başbakan Erdoğan, "kamu görevlilerinin kutsal saydığı değerler için çeteleşme haline girmesi, derin devletin ta kendisidir."

'Çeteleşme, Derin Devletin kendisidir'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''(Peki derin devlet nedir, nasıl tanımlıyorsun?) derseniz, ben diyorum ki bir kısım kamu görevlilerinin kendince kutsal saydığı değerler için hukukun dışına çıkmak suretiyle adeta bir çeteleşme haline girmesi, derin devletin ta kendisidir'' dedi.

Karşıyaka Spor Salonunda partililere hitap eden Erdoğan, gazeteci Hrant Dink'in öldürülmesiyle meydana gelen gelişmeleri değerlendirdi.

Başbakan, Hrant Dink olayından yalnızca Türkiye'nin değil dünyanın da alması gereken dersler olduğunu vurguladığı konuşmasında, "Göreve geldiğimiz günden bu yana bir olay hariç faili meçhul cinayet kalmamıştır. Son olayda da 32 saat gibi kısa bir zaman içinde olayın faili yakalanmış ve yargıya teslim edilmiştir. Bununla kalınmamış.

'Bunun bağlantıları olabilir' denilmiş, yürütme organı bunun da üzerine gitmiştir. Şu anda bu bitti mi? Bitmedi. Basın yayın organlarında çıkan bazı resimlerden dolayı bunların da üzerine gitmeye başladık, ne gibi yerlere uzanıyorsa Onların da takipçisiyiz" şeklinde konuştu.

Derin devlet sorunun yalnızca Türkiye'nin değil bütün dünyanın sorunu belirten Başbakan konuşmasını şöyle sürdürdü:

 "Bakıyorsunuz ki ilginç yerlerden ilginç bağlantılar çıkıyor. Yakalanıyor, sağına, soluna birer tane kamu görevlisi giriyor, ondan sonra da 'saçın çirkin, saçını düzelt' bu ne sululuktur, bu ne gayri ciddiliktir. Kamuda göreviniz olacak, sen bu işi bu noktaya taşıyacaksın, ondan sonra da medyada benim kutlu bayrağımı, kutsal bayrağımı eline tutuşturmak suretiyle bunun yayınını yapacaksın.

Bunlar karşısında durmak yok, mülkiye müfettişlerimiz gereken takibi yapıyorlar. Nereye kadar bu iş gidiyorsa gidecek. Bizim görevimiz yürütme olarak tektir. Yakalıyoruz, yargıya teslim ediyoruz. Bundan sonrasının adil bir şekilde kararını da yargıdan bekliyoruz."

GENSORU VE İSTİFA EN UCUZ KELİMELER OLDU

Türkiye'nin mutluluğu, geleceği için çaba harcadıklarını, bu hedef için koşturduklarını ifade eden Erdoğan, "Türkiye'nin siyasi, ekonomik istikrarı, demokrasiye olan inancını kaybetmemesi lazım. Falanca bakan için gensoru vermeye hazırlanıyorlar, istifasını istiyorlar.

Şu anda Türk siyasetinde, TBMM'de en ucuz iki kelimeden biri gensoru, biri de istifadır. O kadar konuştular, zaman kaybetmekten başka anlamı kalmadı.

Sadece Meclisi çalıştırmama uğruna gensoru vermek, ihanettir. Millete, milletvekillerinin aldıkları oya saygısızlıktır" dedi.

Başbakan Erdoğan, iktidarlarının ikinci senesinden itibaren erken seçim isteyenler olduğunu, ancak iktidarlarının dördüncü yılının geride kaldığını söyledi.

Erdoğan, ülkeyi kalkındırmaya çalıştıklarını, hizmet için yola çıktıklarını, medeniyet yolculuğunda ülkeyi başarıya ulaştıracak ilk gün heyecanı içinde, azim ve kararlılıkla çalıştıklarını dile getirerek, "AK Parti milliyetçiliğin partisidir. Milliyetçilik; ırkçılık, ayrımcılık değildir. 73 milyonu bir bütün gören anlayıştır" dedi

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35