banner15

'Çeteleşmeye izin vermeyeceğiz'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kamuda, örgütlenmeye, çeteleşmeye gitmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz dedi.

'Çeteleşmeye izin vermeyeceğiz'

Erdoğan, ''Kamuda, kendi kutsal değerlerini öne çıkararak hukukun üstünlüğünü hiçe saymak suretiyle bir tür örgütlenmeye, çeteleşmeye gitmek isteyenlere fırsat vermemenin gayreti içerisindeyiz'' dedi.

Erdoğan, Cuma namazını kıldığı Akabe Camii'nde çıkışında basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Gazeteci Hrant Dink cinayetinin sanığı Ogün Samast'ın basına yansıyan görüntülerine ilişkin bir soru üzerine Erdoğan, olayla ilgili soruşturmanın başlatıldığını hatırlattı.

Erdoğan, özellikle bir noktanın altını çizdiklerini ifade ederek, ''Yani nerede, ne tür bir sıkıntı varsa, ki tüm kamuoyunu rahatsız eden, başta yönetim olarak, hükümet olarak bizleri rahatsız eden ne varsa, bunların üzerine sonuna kadar gideceğiz'' dedi.

Üzerlerine düşeni yapacaklarını vurgulayan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Kamuda, kendi kutsal değerlerini öne çıkararak hukukun üstünlüğünü hiçe saymak suretiyle bir tür örgütlenmeye, çeteleşmeye gitmek isteyenlere fırsat vermemenin gayreti içerisindeyiz.

Tüm bu çalışmalarımızı bunun için yapıyoruz. Tabii burada bir şeyin altını özellikle vurgulamak gerekir. Dikkat ederseniz 58. ve 59. hükümetler dönemindeki bir olay hariç faili meçhul yoktur. Hepsinin failleri belli olmuştur ve çok kısa sürede de bu failler hep yakalanmıştır.

Bu olayda da gördüğünüz gibi, yine 32 saat gibi kısa bir sürede yakalanmıştır. Ama biz bunu sadece faillerini yakalamak değil, acaba bunun uzantıları nelerdir, derinlikleri nelerdir, bunların üzerinde duruyoruz.''

Erdoğan, Trabzon'da başlatılan Samsun'da ve İstanbul'da süren mülkiye müfettişlerinin çalışmalarına işaret ederek, ''Belki ileride başka illerde de bu çalışmalar olacak'' diye konuştu.

"KURUMLARI VURUŞTURMA GAYRETİ YANLIŞ''

Başbakan Erdoğan, kurumları birbiriyle vuruşturmak gibi bir gayretin içerisine girmenin çok büyük bir yanlış olduğunu belirterek, ''Ama kurumların içerisinde art niyetli olanlar, bu ülkenin değerlerine saygısız olanlar çıkabilir. Bu her yerde var, her ülkede var, bizim ülkemizde de muhakkak vardır.

Ama mesele bunları bulup çıkarmaktır ve bunları bulup çıkaracağız'' dedi.

Recep Tayyip Erdoğan, ''Jandarma ile polis arasında bir sürtüşme mi var?'' soru üzerine, şunları kaydetti:
''Ne de Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin herhangi bir kurumunu bu noktada lekeleyebiliriz.

Bunlar yanlış şeylerdir. Ama kurumlarımızın içerisinde bu tür yanlışları, hataları olanlar çıkabilir.''

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35