banner39

Çetin Doğan teslim olacak

Çetin Doğan'ın avukatı, hastaneden taburcu olan müvekkilinin adliyeye giderek teslim olacağını duyurdu.

Arşiv 22.04.2010, 18:11 23.04.2010, 11:44
Çetin Doğan teslim olacak

"Balyoz Planı" iddiaları soruşturması kapsamında hakkında yakalama emri çıkarılan eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın avukatı İsmail Tepecik, hastaneden taburcu olan müvekkilinin adliyeye giderek teslim olacağını bildirdi. 

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine gelen avukat Tepecik, çıkışta gazetecilerin soruları üzerine nöbetçi savcıyla konuşmak için geldiğini söyledi.

Gülhane Askeri Tıp Akademisi Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesinden taburcu olan Doğan'ın sağlık durumunun sorulması üzerine Tepecik, "İyi değil" yanıtını verdi.

Bir gazetecinin, "Sağlık durumunun iyi olmadığını söylediniz. İyi değilken mi taburcu oldu?" şeklindeki sorusu üzerine de Tepecik, "Evet, biraz da öyle. Tansiyonu 18-19 sayın paşamın" diye konuştu.

"Taburcu olmayı kendisi mi istedi?" sorusuna da Tepecik, şu yanıtı verdi:

"Kendisi istemedi, hastane taburcu etti. Ameliyat olmayınca taburcu oldu. Hastane dışında uygulanması gereken tedavileri var. Çünkü bel fıtığının ameliyat dışında da tedavi imkanları bulunuyor. Ama tabi hakkında yakalama kararı olduğu için bu tedavi imkanlarından mahrum kaldı."

Avukat Tepecik, bir konunun yanlış anlaşılmasını istemediğini belirterek, "Savcılık polise yakalama yazısını yazdı. Bunu uygulayacak olan polis, savcı değil. Bu yakalanma uygulanmazsa yarın saat 11.00'e kadar, biz yarın geleceğiz. Tamamen polisin inisiyatifinde" diye konuştu.

 

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?