banner39

Çetin Doğan tutuklandı...

Balyoz'un bir numaralı zanlısı, hakkında ikinci kez verilen tutuklama kararı sonrası adliyeye gelerek teslim olmuştu.

Arşiv 23.04.2010, 10:21 23.04.2010, 13:16
Çetin Doğan tutuklandı...

 

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Eski 1. Ordu Komutanı emekli Org. Çetin Doğan, yeniden tutuklanarak cezaevine gönderildi.

'Balyoz Planı'' iddialarıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında hakkında yakalama emri bulunan eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine gelmişti.

Tutuklanma nedeni nöbetçi hakim tarafından yüzüne okunan Doğan, daha sonra cezaevine gönderildi.

'HERKES GÖRECEK BU BALYOZ, ÇIKARANLARIN KAFASINA İNECEK'

''Balyoz Planı'' iddialarıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında hakkındaki yakalama emri çerçevesinde İstanbul Adliyesine gelen eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, ''Herkes görecek ki bu balyoz, çıkaranların, uyduranların kafasına inecek'' dedi.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesinin önünde gazetecilerin sorularını cevaplayan Çetin Doğan, hastalığıyla ilgili tedavi önerilerini göz ardı ettiğini belirterek, arkadaşlarını yalnız bırakamayacağını belirtti.

Bu mücadeleye onlarla birlikte devam edeceğini ifade eden Doğan, ''Herkes görecek ki bu balyoz, çıkaranların, uyduranların kafasına inecek'' dedi.

Sağlık durumunun nasıl olduğunun sorulmasına üzerine Doğan, şunları söyledi: ''Şu an samimiyetle söylüyorum. Kalp, ilaçların dozlarını 4 kat artırmak suretiyle iyiye doğru gidiyor. Ama dün çıktığım zaman 18 idi tansiyonum. Resmi kayıtlarda da vardır. Bir gün önce de öyleydi. Fakat burada bir talep ya da karşılıklı görüşmeler olduğunu öğrendim. Silahlı Kuvvetlerde 50 yıl kalmış bir insanım. Kurumumu zor durumda bırakacak herhangi bir işlem, gayret yapamazdım. O yüzden de 18 tansiyonla dışarı çıktım. Dimdik ayaktayım. Hastanede de arkadaşlarım çok yakından ilgilendiler. Onların hepsine minnettarım.''

"Çetin Doğan, Arkadaşlarım içeride bu mücadeleyi birlikte devam ettireceğiz." dedi.

Hilmi Özkök'le arasında geçen diyalogda sorulan Doğan, "Ben silah arkadaşımla ilgili herhangi bir işlem yapmam. Ben bazı sorular sordum. Bu sorular hava kaldı." şeklinde konuştu.

Bazı noktalarda sınırı geçtiğiniz söyleniyor hatırlatması yapılan Doğan, "Ben hayatım boyunca sınırı geçmem. Sınırı geçtiğim ispat edilirse kendi ipimi kendim çekerim" cevabını verdi.

banner53
Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?