banner15

Çetin Doğan'ın iddialarına Özkök'ten sert cevap

Genelkurmay eski Başkanı Hilmi Özkök, Çetin Doğan'ın iddialarını reddetti ve Balyoz'un bir numaralı zanlısını uyardı.

Çetin Doğan'ın iddialarına Özkök'ten sert cevap

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Orgeneral Doğan'ın mektubunda suçlamalarda bulundugu dönemin Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök, Doğan'ın iddialarını tamamen reddetti ve Doğan'ı uyardı.

"Balyoz Eylem Planı"nı hazırladığı iddiasıyla yürütülen soruşturmada tutuklandıktan sonra serbest bırakılan ve GATA'da tedavi altına alınan emekli Orgeneral Çetin Doğan, dönemin Genelkurmay Başkanı Özkök hakkında ağır ithamlarda bulunmuştu. Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök, CNN TÜRK'e yaptığı açıklamalarda Çetin Doğan'ı uyardı.

Özkök'e "Emekli Orgeneral Çetin Doğan Balyoz operasyonunda ortaya çıkan belgeleri medya ya sizin ulaştırdığınızı iddia ediyor. Bu konuyla ilgili bir açıklamanız olacak mı?" şeklinde sorulan soru üzerine Özkök, "Aslında birşeyler söylemeye gerek yok. Ama suskunluk bazen konuşanları cesaretlendiriyor. Konuyu yakından takip etmeyenler de bu suskunlulugu, iddiayı veya suçlamayı kabul anlamında degerlendiriyor. Bu nedenle bazı şeyleri söylemek zorunda bırakılıyorum" dedi

"Bu belgeleri benim vermemin mümkün olmayacağını söylemeliyim" diyen Özkök, "Ancak bu belgelerin olmadığını ve bunların imal edildigini kendisi televizyonlarda ve beyanatında söyledi. Olmayan belgeleri birilerine vermek hukuk deyimiyle naks teşebbüstür." dedi.

Özkök sözlerine, "Şayet bu belgelerin basına benim tarafımdan verildiğini ima ediyorsa, delillerini Cumhuriyet savcılarına vererek hakkımda devlet sırlarını açıklamaktan dava açtırmalıdır" diye devam etti.

Hilmi Özkök, "Herhalde disiplinli ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne muhabbetle bağlı bir emekli orgeneral delilsiz olarak eski komutanına iftira atmaz" dedi.

ÇETİN DOĞAN ÖZKÖK'Ü NEYLE SUÇLAMIŞTI?

"Balyoz" soruşturması kapsamında hakkında yakalama emri çıkartılan emekli Orgeneral Çetin Doğan, dün avukatları aracılığıyla yazılı açıklama yapmıştı.

Doğan, "Balyoz davasının ulaştığı boyutta hala 'adalete saygı bahanesi'ne sığınarak susanlar, susmaya devam ettikçe, iş başa düştü demektir. Umarım yaptığım açıklamalarda yanlışlık ve eksiklik bulanlar, hiç olmazsa bu konularda 'devlet adamı' olarak kendi doğrularını açıklarlar" sözleriyle dönemin Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök'ü işaret etmişti.
 

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2010, 11:08
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35