banner15

ÇEV Başkanı'ndan skandal sözler

ÇEV Başkanı Gülseven Yaşer, bir öğrenciye, "Seni ayağından vurdursak, cemaatçiler yaptı desek. Ne skandal olur..." diyor.

ÇEV Başkanı'ndan skandal sözler

Ergenekon davasının 3. iddianamesi Çağdaş Eğitim Vakfı'yla (ÇEV) ilgili çarpıcı gerçekleri gün yüzüne çıkardı. Vakfın burs verdiği ve PKK'lı olduğu ileri sürülen iki öğrencinin e-maille gönderdiği mektupta, Fethullah Gülen hareketine yönelik kurulan tuzaklar bir bir sıralanıyor.

İddianamede yer alan skandal belgeye göre, Ergenekon terör örgütü soruşturması kapsamında aranan Vakıf Başkanı Gülseven Yaşer, burslu öğrencilerden birine, "Seni ayağından vurdursak, sonra da cemaatçiler yaptı desek. Ne skandal olur ama..." diyor.

Üçüncü iddianamede ÇEV Başkanı Gülseven Yaşer'in avukatı ve Ergenekon şüphelisi Mustafa Hüseyin Buzoğlu'nun bilgisayarından ilginç bir mektup çıktı. Buzoğlu'nun e-mail arşivinden çıkan "yavuzl.dbx" isimli dosyada bulunan ve 21 Aralık 2005 tarihinde gönderildiği tespit edilen "Fw_Serhat ve Eyüp'ten Mektup" daha önce Gülen davasını yönlendirme iddialarıyla gündeme gelen ÇEV yöneticilerinin akıllara durgunluk veren ajandalarını da gözler önüne seriyor.

ATATÜRK'Ü KULLANIP KARİYER YAPTINIZ

Yaşer'e hitaben yazılmış ve vakfın sekreteryasından gönderildiği tespit edilen e-mail ve mektup incelendiğinde ÇEV'le ilgili pek çok yolsuzluk iddiası gün yüzüne çıkıyor. ÇEV Başkanı Gülseven Yaşer'e yazıldığı tahmin edilen ve 'Hocam Merhabalar' hitabı ile başlayan 3 sayfalık mektup korkunç senaryolar içeriyor. ÇEV'in burs verdiği ve terör örgütü PKK üyesi oldukları iddia edilen Eyüp Kayar ile Serhat Özkan, yazdıkları e-mailde vakfın kendilerini "Cumhuriyet'e hizmet, Atatürkçülük ve çağdaşlık" gibi konular için kullandığını ileri sürüyor.

FETHULLAH GÜLEN'E KOMPLO KURULUYOR

Mektubun satır aralarındaki bazı ifadeler ise vakfın özellikle Fethullah Gülen cemaatini yıpratmaya yönelik komplolarını ortaya koyuyor. Serhat ve Eyüp isimli gençler yazdıkları mektupta Yaşer'in kendilerini silahla yaralayıp suçu cemaatin üzerine yıkmaya çalıştığını itiraf ediyor: "Mahkemede Gülen tarafı herkesi suspus ettirdin. Ama biz senin adını şerefini koruduk. Arada sırada "Serhat seni ayaklarından vurdursak ve cemaat yaptı desek. Ne skandal olur ama?" demiştiniz. Hatırlıyor musunuz? Sonra da ben 'şaka ediyorsunuz herhalde, 'deyince 'tabii tabii' deyip geçiştirmiştiniz..."

VAKFIN PARALARI NEREDE HOCAM?

Gülseven Yaşer'in vakıf adına toplanan yardımları da kendi hesaplarına aktardıklarını ileri süren Serhat ve Eyüp, mektupta Yaşer'den hesap soruyor: "Hocam yoksa Zekeriya köyde villalar hangi paralarla yapılır? Dünya seyahatlerine nasıl gidilir? Yoksa Avrupa Birliği'nden aldığınız 900 bin Euro'ya yakın parayla mı ki bu rakam içinde 2006 yok. Yoksa B. Foundation'ın 'ÇEV'e yardım' diye verdiği ama sizin sübjektif tasarrufunuzda olan paralarla mı?"

YOLSUZLUKLAR DA CEMAATE HAVALE

ÇEV Başkanı Gülseven Yaşer'in yaptığı yolsuzlukları da cemaatlerin üzerine yıkmaya çalıştığı mektupta yer alan ilginç detaylar arasında. Eyüp ve Serhat, Gülseven Yaşer'e şöyle sesleniyor: "Evet bu 'yoksalar' daha onlarca şekilde uzar gider hocam. Alın bir yoksa daha size; yoksa size maddi destek veren isimleri 'bunu cemaat yapıyor, bunu karşı cephe yapıyor' diye uyutuyor musunuz?"

Gülen aleyhine yalancı şahit aramış

Tuncay Özkan'ın sahibi olduğu BİZ TV'de yapılan aramada ele geçirilen ve 3. iddianameye giren e-mailde Yaşer'in parayla Fethullah Gülen aleyhine tanıklık edecek kişiler aradığı ortaya çıkmıştı. Yaşer 23 Ocak 2002'de 'hayricanoz' nickname'li kişiye gönderdiği e-mailde, "Sevgili Mesut, Fethullah'ın davası ile ilgili aleyhte yeni tanıklar bulmamız lazım. Bizim avukat Hüseyin Bey mahkemenin aleyhimize doğru gittiğini, Eyüp ve Serhat alçaklarının da her an karşı tarafa dönebileceğini söyledi. Şu bizim Serhat'ın bir akrabası varmış. Cihat isminde bir çocuk. Biraz para vererek Fethullah aleyhinde mahkemeye çıkartmayı düşünüyorum. Bu konuda bizim emekli Albay Cem Bey de çocuklarla konuşarak teklifin sanki askerden geldiğini ima edecek ve benimle irtibatlı olduğunu söylemeyecek. Şu an bir tek buna bel bağladım. Şu PKK'lı Ramazan Yıldırım denen çocuğa burs vermeye devam ediyorum. Bu çocukla tekrar bir görüşmemiz lazım. İkna edebilirsek Fethullah aleyhine tanık yapalım. Yoksa işimiz yaş..." diyor.

Kaynak: Zaman

 

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2009, 09:18
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35