banner39

Cevap Ve Düzeltme Metni

Sitemizde yayınlanan Prof. Dr. Mahmut Çarin'in "Ergenekon Soruşturması" kapsamında gözaltına alındığı haberinin tekzip metni.

Arşiv 31.03.2008, 11:57 31.03.2008, 12:10
Cevap Ve Düzeltme Metni

CEVAP VE DÜZELTME METNİ

"www.dunyabulteni.net" ADLI İNTERNET SİTESİNDE, PROF. DR. MAHMUT ÇARİN'İN "ERGENEKON SORUŞTURMASI" KAPSAMINDA GÖZALTINA ALINDIĞI ŞEKLİNDEKİ HABERLER TAMAMEN ASILSIZDIR.

Müvekkilim, Prof. Dr. Mahmut Çarin, T.C. Sağlık Bakanlığı İmmunoloji Kurul Başkanı, Tıbbi Biyoloji ABD ve I.T.F. Kemik İliği Bankası Başkanı, Tıbbi Biyoloji Transplantasyon Immunulojisi ve Kemik İliği Bankası Derneği Başkanı ve İstanbul Tıp Fakültesi Vakfı Kemik iliği Bankası İktisadi İşletmesi Başkanı olarak görev yapan, tüm Türkiye'nin tanıdığı, branşındaki uzmanlarca tüm dünyada kabul görmüş ve saygı duyulan, çok değerli bir bilim adamıdır.

Müvekkilimin, "Ergenekon Soruşturması" kapsamında göz altına alındığı şeklinde yapılan yayınlar, tamamen asılsız olup, müvekkilim hakkında kamuoyu nezdinde yanlış ve olumsuz düşünceler uyandırmaya yöneliktir. Müvekkilimin söz konusu soruşturma ile uzaktan yakından bir ilgisi YOKTUR ve gözaltına alındığı DOĞRU DEĞİLDİR.

Söz konusu asılsız ve dayanaksız haberler ile, müvekkilimi karalamaya çalışanlar hakkında tüm hukuki ve cezai başvuru haklarımızı kullanacağımızı ve bundan sonra da aynı dürüstlük ve kararlılık ile, bu tür kişilerle mücadeleye devam edeceğimiz kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Av. Okan HEMŞİNLİOĞLU
Prof. Dr. Mahmut Çarin
VEKİLİ

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?