banner39

Ceylan 'faili meçhul' bile değil!

Lice kırsalında patlama sonucu can veren Ceylan'ın fezlekesinde şüpheli yok!

Arşiv 12.12.2009, 11:18 12.12.2009, 11:47
Ceylan 'faili meçhul' bile değil!


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde meydana gelen patlamada yaşamını yitiren 12 yaşındaki Ceylan Önkol, olayıyla ilgili Abalı Jandarma Karakol Komutanı Astsubay Yüksel Şanlıtürk'ün hazırladığı fezlekede çarpıcı ifadeler yeraldı.

Fezlekede, patlamanın gerçekleştiği bölgedeki köy ve mezraların teröre müzahir insanlardan oluştuğu iddia edilerek, "Normal olarak bölge insanın genel eğiliminin her türlü konunun terör olayı olarak istismar edilmesi ve devletten her halükarda tazminat ve para almaya çalışıldığı bilinen bir gerçektir" denildi.

OLAYDA ŞÜPHELİ KİMSE YOK!

Şüpheliler kısmına 'yoktur' yazılan fezlekede, Ceylan'ın ailesinden bir kişinin PKK'nın dağ kadrosunda olduğu iddia edilerek bu duruma özellikle dikkat çekildi. Fezlekede Astsubay Şanlıtürk olayın PKK'nın tuzaklama yöntemi olduğunu ileri sürerek "Netice olarak Ceylan Önkol adlı vatandaşın ölmesinin bölücü terör örgütü mensuplarınca tuzaklamış bir madde veye malzemenin bilinçli veya istem dışı bir davranış ile patlamasının sonucu gerçekleşmiş olduğu kanati oluşmuştur" denildi. 

 

banner53
Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?