Cezayir, Batı Arap Birliği istiyor

Cezayir yönetimi, güçlü bir Batı Arap Birliği kurulması konusunda ısrarlarını sürüdüyor.

Cezayir, Batı Arap Birliği istiyor

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Cezayir Dışişleri Bakanı Murat Medlisi, ülkesinin güçlü bir Batı Arap Birliği’nin inşası konusunda ısrarlı olduğunu duyurdu. Cezayirli bakan ülkesinin bölgedeki diğer ülkelerle ilişkileri güçlendirme noktasında kararlı olduğu vurguladı.

Batı Avrupa Birliği Genel Sekreteri Habib b. Yahya ile görüşmesinin ardından konuşan Murat Medlisi, bölge ülkeleriyle geliştirmeye çalıştıkları sıkı ilişkilerin meyve derdiğini, bölgedeki ülkeler arasında ekonomik ilişkilerin git gide büyüdüğünü söyledi.

Cezayir ile Tunus arasındaki ilişkilerde büyük ilerleme kaydedildiğini ifade eden Cezayir Dışişleri Bakanı Murat Medlisi, iki ülke arasında model ticaret anlaşması imzalanmasının önemine dikkat çekti.

Batı Arap ülkelerindeki medya kuruluşlarına da çağrı yapan Cezayir Dışişleri Bakanı, birlik hakkındaki olumlu imajın pekiştirilmesi konusunda herkesin destek vermesi gerektiğini, bu projenin bölgenin yararına olduğunu söyledi.

Batı Arap Birliği Gene Sekreteri Habib b. Yahya ise, Cezayirli bakanla yaptığı görüşmenin oldukça olumlu geçtiğini, en son Libya’nın başkenti Trablus’ta toplanan birliğin Dışişleri Bakanları toplantısının sonuçlarını da bu görüşmede ele aldıklarını ifade etti.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2010, 15:28
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35