banner15

Chavez: Bush beni öldürmek istiyor

Hugo Chavez, ''şeytan'' dediği ABD Başkanı George Bush'un kendisini öldürtmeye çalışabileceğini söyledi.

Chavez: Bush beni öldürmek istiyor

Venezuella'nın sert açıklamalarıyla gündeme gelen Devlet Başkanı Hugo Chavez, ''şeytan'' dediği ABD Başkanı George Bush'un kendisini öldürtmeye çalışabileceğini söyledi. Chavez, Venezuella'nın doğusunda bir tarım kooperatifini ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, bazı arkadaşlarının "şeytan" dediği için hakkında ölüm fermanı verildiğine ilişkin endişelerini kendisine ilettiklerini söyledi.
 
Kimsenin kendisini öldüremeyeceğini söyleyen Chavez, kalabalığa ''Tanrı beni korur, siz hepiniz beni korursunuz'' diye seslendi. Chavez, ayrıca Birleşmiş milletler (BM) Genel Kurulu'nda yaptığı konuşma sırasında "Hegemony or Survival" kitabının okunmasını salık verdiği ABD'li dilbilimci ve düşünür Noam Chomsky'nin yakında Venezuella'yı ziyaret edebileceğini söyledi.
 
Hugo Chavez, Chomsky için ''gerçeği seven bir adam'' tanımını kullandı. Hugo Chavez, BM'deki konuşmasında, Chomsky'nin kitabını herkese tavsiye etmiş, ''ABD halkı Süperman filmlerini izlemek yerine bunu okumalı'' demişti.
 
Chavez'in açıklamalarının ardından, 2003 yılında yayınlanan ''Hegemony or Survival'' adlı kitabın satışında patlama olmuştu. İnternetin kitap satışları yapılan ünlü sitesi Amazon'da ve Barnes-Noble'da en çok satan ilk 10 listesine giren kitabın, 25 bin adet daha basılması talimatı verilmişti.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48