banner15

Cheney'nin Kazası Sorgulanıyor

ABD Başkanı Yardımcısı Dick Cheney, 78 yaşındaki Harry Whittington adlı avukatı beraber çıktıkları bıldırcın avı sırasında yanlışlıkla vurmuş ve yaralanmasına yol açmıştı. Olayın, Beyaz Saray tarafından neden kamuoyuna açıklamakta geciktiği sorgulanıyor.

Cheney'nin Kazası Sorgulanıyor
Amerika Birleşik Devletleri başkan yardımcısı Dick Cheney'nin karıştığı bir yaralama olayını, Beyaz Saray'ın neden kamuoyuna açıklamakta geciktiği sorgulanıyor. Dick Cheney, 78 yaşındaki Harry Whittington adlı avukatı beraber çıktıkları bıldırcın avı sırasında yanlışlıkla vurmuş ve yaralanmasına yol açmıştı. Kaza Cumartesi günü Teksas'ta bulunan Armstrong Çiftliği'nde meydana gelmişti.Ancak olay, Cheney'nin ofisi tarafından kamuoyuna Pazar günü açıklandı.

Beyaz Saray sözcüsü Scott McClellan, bu gecikmenin başkan yardımcısı ve ekibinin yaralanan Harry Whittington'a refakat etmelerinden kaynaklandığını söyledi. Beyaz Saray ayrıca, Dick Cheney'nin bıldırcın avlamak için gerekli ruhsata sahip olmadığını da kabul etti.

Bıldırcın yerine avcı

Deneyimli bir avcı olan ABD başkan yardımcısı Cheney, Cumartesi günü hedef aldığı bıldırcın yerine birlikte avlandığı Harry Whitington'ı vurmuştu.Cheney'in tüfeğinden çıkan saçmalar, Harry Whittington'un yanağı, boynu ve göğsüne isabet etmişti.

Hastaneye kaldırılan Whittington'ın durumunun ağır olmadığı belirtilmişti. Çiftliğin sahibi Katharine Armstrong, Harry Whittington'a ilk müdahaleyi çiftlikte Dick Cheney'e seyahatlerinde eşlik eden doktorlarının yaptığını söylemişti. Yerel polisin olayla ilgili soruşturma başlattığı belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48