banner15

CHP, 3.Köprüyü de mahkemeye götürecek

CHP, 3. köprüye de itiraz ederek konuyu mahkemeye götüreceğini açıkladı.

CHP, 3.Köprüyü de mahkemeye götürecek

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

CHP İstanbul İl Başkanı Gü rsel Tekin, 3. köprüyle ilgili gerekli direnci, İstanbul halkının vereceğini belirterek, "Bizim gideceğimiz bir tek yer hukuktur" dedi.

Tekin, İstanbul Boğazı'nda yapılacak 3. köprü güzergahına ilişkin tekne gezisi düzenledi.
Garipçe-Poyrazköy açıklarında düzenlediği basın toplantı sında, 3. köprü güzergahının dün Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından açıklandığını hatırlatan Tekin, güzergahta değişikliğin olmadığını, köprünün ayaklarının Sarıyer-Beykoz istikametinden, Garipçe-Poyrazköy istikametine geçirildiğini söyledi.

Köprünün ayaklarının nerede olduğunun öneminin olmadığını, asıl önemli olan bölümün Adapazarı'ndan Silivri'ye kadar olan güzergah olduğunu belirten Tekin, "Çünkü önemli bir kısmı orman alanı ve su havzalarının oldu ğu bir bölge. 200 kilometrelik güzergahta ormanlık alanlar ve su havzaları nasıl korunacak. Bakan 'en az zarar' diyor. En az zararın limitinin ne olduğunu bilmiyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bakan Yıldırım'a teşekkür etti, bizi üzdü. Belli ki İstanbul'u Ankara yönetiyor. TOKİ ve Bakanlıkların planları görüldüğü gibi 3. köprüyle ilgili."

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 1/100.000'lik planında 3. köprü yle ilgili bir öngörü olmadığını savunan CHP İstanbul İl Başkanı Tekin, yüzlerce bilim adamının çalıştığı kurulda "3. köprüye ihtiyaç vardır" denmediğini öne sürdü.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2010, 15:11
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35