banner39

CHP: Emekli Sandığı'ndan Genelkurmay izlenecek

Emekli Sandığı'nın Genelkurmay Başkanlığı karşısındaki binası, Başbakanlığa devredilince CHP tepki gösterdi!

Arşiv 01.01.2010, 00:30 01.01.2010, 11:24
CHP: Emekli Sandığı'ndan Genelkurmay izlenecek


Emekli Sandığının Ankara Kızılay semtinde bulunan ve Genelkurmay Başkanlığının tam karşısında yer alan binası Başbakanlığa devredildi. CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, ilginç bir iddiayı ortaya atarak, "Bu binadan Genelkurmay'ın izlenip dinleneceğine yönelik duyumumuz var" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a suikast düzenleneceği iddiası sonrası istihbarat savaşları devam ederken, Ankara'nın Kızılay semtindeki Saraçoğlu mahallesinde bulunan Emekli Sandığı'na ait 16 katlı binanın, "Takip ve izleme" için, gizli bir yazı ile, Başbakanlık'a tahsis edildiği iddia edildi.

Konuyu TBMM'ye taşıyan CHP Malatya Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e " Emekli Sandığının 16 katlı binası gizli yazıyla Başbakanlığa tahsis edilmiştir. Bu binanın takip ve izleme için kullanılacağı söyleniyor, bu doğru mudur?" diye sordu. Maliye Bakanı ise, ''Bu işlemin amacı Sosyal Güvenlik Kurumunun binasının, Başbakanlık binalarına yakın olmasıdır. Burada gizli, saklı herhangi bir şey yoktur'' dedi.

GENELKURMAY'I İZLEYEBİLİR

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Gazeteport'a yaptığı açıklamada Bakan Şimşek'in verdiği yanıtın tatmin edici olmadığını belirterek '' Sayın bakan net cevaptan kaçınmıştır. Bu binanın tam karşısında Genelkurmay Başkanlığı var. Buradan da Genelkurmay izlenebilir. Bizim izleme ve takip yapılacağına dair duyumumuz var. Yetkilileri çıkıp kamuoyuna bu konuda net bir açıklama yapmaya davet ediyorum" diye konuştu.

Kaynak: Gazeteport


 

Yorumlar (1)
Selami ÇETİN 13 yıl önce
Yetmez mi bu paranoyalar... Ayıptır, günahtır.
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?