banner39

CHP ile MHP düğmeye bastı

Muhalefet kanadınadan CHP ile MHP, yerel seçimlerin erken tarihe alınması için harekete geçti.

Arşiv 18.05.2008, 11:05 18.05.2008, 17:32
CHP ile MHP düğmeye bastı


Muhalefet seçim havasına girdi. CHP lideri Baykal Tuzla'dan verdiği yerel seçim startında ilginç bir imada bulundu. "Sadece belediye seçimleri değil, yanına başka seçimler de karışır mı belli değil..."

Tuzla'daki Şifa ve Mimar Sinan mahallelerinde bulunan seçim irtibat bürolarının açılışına katılan Baykal, Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt'ün polis tarafından takip edildiği yönündeki iddialara değindi. Ardından yerel seçim startını Tuzla'da verdiklerini belirten Baykal, Mart 2009'daki yerel seçimlerle birlikte genel seçimlerin de yapılabileceği imasında bulunarak, "Yerel seçimler derken, bir bakarsınız çok kapsamlı değişiklikler ortaya çıkabilir. Belediye seçimleri Mart 2009'da ama daha da erkene gelebilir. Sadece belediye seçimleri değil, yanına başka seçimler de karışır mı belli değil. Bunu belirleyecek unsur öyle anlaşılıyor ki, Anayasa Mahkemesi'nin kararı olacak" dedi.

"SANDIK BAŞINDA HESAPLAŞMAYI BEKLİYORUZ"

Öte yandan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Başkanlığı'nın genişletilmiş il dîvan toplantısına, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AK Parti) kapatılma davası damgasını vurdu. Atatürk Stadı altındaki Faal Futbol Hakemleri Salonu'nda yapılan toplantıya MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı, İzmir milletvekilleri Oktay Vural, Şenol Bal ve Erdal Sipahi ile İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu katıldı.

AK Parti'nin kapatılmasına parti olarak karşı olduklarını belirten Genel Sekreter Paçacı, "Terör ve şiddete bulaşmış veya ilişkisi içinde olanlar hariç, parti kapatılmasından yana değiliz. Biz AK Parti'yle sandık başında hesaplaşmayı bekliyoruz. Bir siyasi partiyi iktidara halk getirir, tasfiyeyi de yine halkın yapması gerekir. Bunun yeri de seçim sandığı olmalıdır. İnşâallah bundan sonraki süreçte Anayasa'da yapılacak bir değişiklikle parti kapatılmasının önü geniş bir konsensusla kesilir." dedi. Hiç kimsesinin yargının vereceği karardan endişe etmemesi gerektiğini de söyleyen Paçacı, "Bugüne kadar bağımsızlığını koruyan yargı, bundan sonra da korumaya devam edecektir. Yargının vereceği karara da herkes saygılı olacaktır." şeklinde konuştu.

Daha sonra kürsüye gelen MHP Grup Başkan Vekili Vural ise AK Parti'nin kendini mazlum gösterdiğini, bunun karşılığında MHP'nin tuzak kurduğunu öne sürdüklerini söyledi. Bu durumu halka anlatacaklarını ve halkın vereceği karara saygılı olduklarını ifade eden Vural, "Bu çelik çomak oyunu değil. Bu milletin kimlik değerleri, devletimizin değerleri çocuk oyuncağı değil. MHP, bu değerler için siyaset yapıyor. Ne demek tuzak kurmak? Senin için başörtüsü oyun olabilir ama benim için değerlerimizden birisidir." dedi.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (1)
mehmet dinek 13 yıl önce
Sandıklar gelsin,görüşürüz bahçeliyle,baykal!
Sizin o bildiğiniz millet çoook değişti,gelin öğrenirsiniz...
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?