banner15

CHP Mersin mitingine sanatçılarla başladı

CHP tarafından Mersin'de düzenlenen miting sanatçıların konserleri ile başladı

CHP Mersin mitingine sanatçılarla başladı

Baykal ve Sezer ikilisi ünlü sanatçılar Onur Akın, Yavuz Bingöl ve Edip Akbayram'ın konserlerinin ardından partilileri selamlayacak.

Antalya, Hatay, Konya, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Afyon'dan çok sayıda partilinin katıldığı miting öğlen saatlerinde milletvekili aday adaylarının tanıtımı yapıldı. Tanıtımların ardından sahneye Onur Akın çıktı. Sevilen şarkılarını seslendiren Onur Akın'a partililer halaylarla eşlik etti. CHP Mersin mitinginde daha önceki yıllardaki alışılmış mitinglerinin aksine sanatçıların yer aldığı Cumhuriyete sahip çık mitinglerine benzer bir miting gerçekleştiriyor. Sanatçı Onur Akın'ın konser verdiği saatlerde ise CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve DSP Lideri Zeki Sezer, havayolu ile geldikleri Adana'dan 500'ü aşkın araçtan oluşan bir konvoyla hareket etti.

D-400 karayolunu takip ederek Mersin'e hareket eden Baykal ve Sezer partilileri beraber selamlayacak. Partiler kanunu nedeni ile Sezer'in konuşma yapamayacağı mitingde Baykal bir konuşma yapacak. Miting Halk TV tarafından ücretsiz olarak bütün kanallara canlı olarak servis ediliyor. Mitingi Mersin'de bulunan 3 yerel televizyon canlı olarak veriyor.

Miting nedeni ile poliste geniş güvenlik tedbirleri aldı. Alana gelenler sıkı bir denetimden geçirildikten sonra alınıyor. Mitingin güvenliğini sağlamak için yaklaşık 2 bin polis görev alıyor. Havanının sıcak olması nedeni ile sık sık bayılanlar olurken, bayılanlara alanda bulunan ambulanslarda müdahale ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2007, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner10

banner12