CHP örgütü Baykal için eylem koydu!

7 bölgeden 13 CHP il örgütü, Deniz Baykal'ın yeniden genel başkanlığa aday olması yönünde görüş bildirdi; eyleme geçildiği duyuruldu.

CHP örgütü Baykal için eylem koydu!


CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın istifasına, İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen’in açıklamasıyla   64 il başkanı karşı. canlı gaste de, 13 il örgütüyle konuştu ve geri dönüşü sordu: Genel başkanın arkasındayız...

Deniz Baykal’ın CHP Genel Başkanlığı’ndan istifası, partinin yeni bir liderle mi yoksa yine Baykal’la mı yola devam edeceği sorusunu gündeme getirdi. Baykal’ın, istifanın hemen ardından bu ay içindeki kurultayda aday olmayacağı, partinin genel saymanı Mustafa Özyürek tarafından açıklandı.

Baykal’ın kararını NTV stüdyolarında duygulanarak izleyen İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, örgütlerin istifaya bakışıyla ilgili ilk değerlendirmeyi, "Şimdi kendisine düşen en büyük görev, bize abilik ve babalık yapmasıdır. İstifa ettim, gittim demekle olmaz. Büyük emeği vardır. Nice şantajlarla karşı karışıya kaldık. Türkiye’nin CHP iktidarına ihtiyacı var" şeklinde yaptı.

İZMİR - Ekrem BULGUN
"48 delegeyle, yeniden aday olmasını isteyeceğiz ve kendisi istemese de olacak. İzmir ayakta ve yeniden adaylık için delegeler imza toplamaya başladı."

ADANA - Serdar SEYHAN
"Bu kavgadan kendisi nasıl geri durmayacaksa, örtütler de geri durmayacaktır. Kurultaydan çıkacak irade ve sese kulak vermeli. Adana, bu kurultay da genel başkana karşı güvenini ortaya koyacak. Yeniden başkan olması yönündeki irademizi ortaya koyacağız."

BURSA - Gökhan AKDOĞAN
"Türkiye açısından tarihi bir gün. Siyasi komplo ve saldırı CHP’ye karşıdır. 50 yıllık ömrünü Türkiye'ye adamış olan liderimize yapılmış bu saldırı karşısında, örgütümüz dimdik ayakta. Daha hırslı ve mücadele azmiyle doluyuz. Genel başkanımızın yanında yer alacağız."

ANTALYA - Ahmet ÖZER ÜLKEN
"Burası ganel başkanımızın seçim bölgesi. Kendisini 35 yıldır yakınen tanıyan biri olarak, bize çok söz düşüyor... Biz istifa konuşmasından gereken mesajı aldık. Çok duyarlı ve hassasız. Mesajındaki satır aralarını en iyi okuyan örgütlerden bir tanesi biziz. Arkasındayız..."

ERZURUM - Tuncer AKTAŞ
"Örgüt dimdik ayakta ve genel başkanımızın arkasında. Bu örgüt, onun arkasında durmama aymazlığına düşmeyecktir. İl örgütü olarak toplandık, delegelerle de yarın toplanacağız. CHP genel başkanının arkasındayız."

DİYARBAKIR - Muzaffer DEĞER
"İlçe başkanları, il yöneticiler ve kurultay delegeleriyle durum değerlendirmesi yaptık. 15.30’da da basın toplantısıyla bunu duyurduk. Olağan kurultay da aday olması için kendisini göreve davet ettik. 20 kurultay delegesi adaylık yönünde imza vereceklerini söylediler."

GAZİANTEP - Hasan ÖZTÜRKMEN
"Genel başkanımızın kararı sonrası, tüm ilçe başkanları, il yöneticileri ve delegeler toplandı. Tam yetkiyle yarın Ankara’ya gidiyorum ve Gaziantep il örgütünün tüm desteğinin genel başkanımızın arkasında olduğunu ileteceğim."

MERSİN - Yılmaz ŞANLI
"Buradaki tüm partiller üzüntü içerisinde. Alçakça bir komplo var ve bu genel başkan ile CHP’ye yöneliktir. Tekrar göreve dönmesi bizi mutlu edecek."

KAYSERİ - Enver ÖZDEMİR
"Siyasilere örnek olacak bir davranış sergiledi. Kayseri olarak, genel başkanı kimseye harcatmayız. Partinin ve ülkenin Baykal’a ihtiyacı var. Tekrar dönmesi için elimizden ne geliyorsa yapacağız."

SAMSUN - Yılmaz TÜRKOĞLU
"Bu komplo CHP ‘ye karşı yapılmıştır. Genel başkanımız CHP’yi kendinden daha fazla sevdiği için istifa kararı aldı. Ülkesini seven, tertemiz bir kişilik ve meydan okumak için istifa etmiştir. Komployu kuranlar, genel başkanımıza nasıl sahip çıktığımızı görecekler. Ona inanıyor, güveniyor ve seviyoruz. Yeniden genel başkan olması için tüm teşkilat olarak yanındayız."

TRABZON - Volkan CANALİOĞLU
"Kurultaya hazırlanıyoruz. Genel başkanın basın toplantısını parti binasında kalabalık bir katılımla izledik ve çok üzüldük. Takdirle de karşıladık çünkü kendisi hukuk dersi vermiştir. Delegelerin desteğiyle daha da güçlü bir şekilde geri dönecektir."

SAKARYA - Vahit SERBES
"Şu saate kadar üyelerimiz telefonlarda ağlıyor. Büyük bir haksızlık ve kınıyoruz. Önümüzde referandum ve genel seçim süreci var. Bu süreçte, CHP’yi susturmak için yapılan bir oyundur ve lanetliyoruz. Direnmeye devam edeceğiz."

ANKARA - Ali YILDIZLI
Ankara il örgütü infial halinde... Örgüt genel başkanımızın yanındadır, onunla birliktedir..."

Kaynak: NTV


 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2010, 11:31
banner53
YORUM EKLE

banner39