CHP'de Kılıçdaroğlu dönemi başladı

CHP Genel Başkanlığı'na aday olan Kılıçdaroğlu delegeden bin 189'unun oyunu alarak Genel Başkan seçildi.

CHP'de Kılıçdaroğlu dönemi başladı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

CHP 33. Olağan Kurultayı'nda İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkanlığına seçildi. Kılıçdaroğlu, Atatürk Spor Salonu'nda yapılan kurultayda, geçerli bin 189 oyun tamamını alarak, CHP'nin 7. Genel Başkanı oldu. Kurultayda, 8 oy da geçersiz sayıldı. Kemal Kılıçdaroğlu, bin 250 delegeden  bin 189 oy alarak CHP'nin yeni genel başkanı seçildi. 

TEŞEKKÜR KONUŞMASI YAPTI

Resmen genel başkan seçilmesinin ardından Kılıçdaroğlu bir teşekkür konuşması yaptı.

Kılıçdaroğlu, "Baykal'ın, Ecevit'in koltuğuna oturacağım. Görevimiz asıl şimdi başlıyor" dedi.

Mücadeleyi ülkenin her tarafına götüreceklerini belirten Kılıçdaroğlu, "İyi çalışacağız. Beraber yola çıkmak zorundayız. Size de bir takım görevler düşüyor. İktidar koşusunun asıl aslanları kaplanları sizlersiniz" diye konuştu.

"Bu koltuğa oturanlar halkı için çalıştı" diyen yeni genel başkan, "Eğer bu mücadeleyi sağlıklı yürütürsek, halka kaynaşırsak çözmeyeceğimiz hiçbir anahtar yoktur" ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu sözlerini, "Ben bana yüklediğiniz bu görevin bilincinde ve sorumluluğunda olarak hepinize teşekkür ediyorum, sağolun varolun diyorum" diyerek tamamladı.

BAYKAL'DAN TEBRİK 

Kemal Kılıçdaoğlu'nun başkanlığa seçilmesinden sonra Deniz Baykal'ın kendisini arayarak tebrik ettiği iddia edildi. 


ÖZGEÇMİŞİ

Kemal Kılıçdaroğlu, 17 Aralık 1948'de Tunceli Nazimiye'de doğdu. Ekonomist ve Maliyeci olan Kılıçdaroğlu, Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'ni bitirdi. Kılıçdaroğlu, Maliye Bakanlığı'nda Hesap Uzmanı, Gelirler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı, Bağ-Kur Genel Müdürü, SSK Genel Müdürü olarak görev yaptı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini de yürüten Kılıçdaroğlu, Hacettepe Üniversitesi'nde Öğretim Görevlisi olarak ders verdi.

İş Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği de yapan Kılıçdaroğlu'nun, değişik gazete ve dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesinin yanı sıra ayrıca üç kitabı var. Ekonomik Trend Dergisi'nce verilen ''Yılın Bürokratı'' ödülününe de sahip olan Kılıçdaroğlu, evli ve 3 çocuk babası.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2010, 18:56
banner53
YORUM EKLE

banner39