CHP'de Önder Sav, yeniden genel sekreter

CHP'de partiyi yönetecek olan 20 kişilik MYK'ın üyeleri belli olurken Önder Sav, tekrar genel sekreterliğe seçildi.

CHP'de Önder Sav, yeniden genel sekreter


CHP'de Önder Sav, yeniden genel sekreter seçildi. CHP'nin 26-27 Nisanda yapılan 32. Olağan Kurultayı'nda oluşan Parti Meclisi'nin (PM) ilk toplantısı sona erdi.

Genel Başkan Deniz Baykal başkanlığında parti genel merkezinde yapılan toplantıda Merkez Yönetim Kurulu'nun 20 üyesi belirlendi.

Toplantıda, 80 PM üyesinin tamamının oyunu alan Önder Sav, Genel Sekreterliğe yeniden seçildi. Daha önce genel başkan yardımcılığı görevini yürüten Mustafa Özyürek de 75 oy alarak Genel Saymanlığa getirildi.

MYK'ya bu dönemde 11 yeni isim girdi; geçen dönem Merkez Yönetim Kurulu'nda (MYK) bulunan Sinan Yerlikaya ve Şerif Ertuğrul ise yer almadı.

CHP MYK, şu isimlerden oluştu:

Yılmaz Ateş, Suat Binici, Mesut Değer, Algan Hacaloğlu, Ali Kılıç, Onur Öymen, Sırrı Özbek, Mehmet Ali Özpolat, Faik Öztrak, Mustafa Özyürek, Önder Sav, Savcı Sayan, Cevdet Selvi, Fatma Nur Serter, Mehmet Sevigen, Mehmet Ali Susam, Bihlun Tamaylıgil, Erdoğan Toprak, Fevzi Topuz, M. Rıza Yalçınkaya.

'YENİ HEDEFLER'

Alınan bilgiye göre, Genel Başkan Deniz Baykal, toplantıda yaptığı konuşmada, geçen dönem PM'de görev yapanlara teşekkür etti. 

Baykal, parti içi tartışmaların geride kaldığını ifade ederek, tüm enerjinin ''CHP'nin daha etkin ve verimli hale getirilmesi için harcanması gerektiğini'' vurguladı. CHP lideri, 'eleştirileri bir yana bırakarak dayanışma içinde yürümenin partinin gücünü artıracağını' da dile getirdi.


Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2008, 15:59
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35