banner39

CHP'de toplu istifa: 50 kişi istifa etti

Gaziantep'te CHP'ye üye yaklaşık 50 kişinin istifa ettiği öğrenildi.

Arşiv 08.10.2009, 11:05 08.10.2009, 11:31
CHP'de toplu istifa: 50 kişi istifa etti

 

Gaziantep'te aralarında muhtar, eski meclis üyesi, il ve ilçe delegelerinin de bulunduğu yaklaşık 50 kişi, Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) istifa etti.

Gaziantep'in merkez Şehitkamil İlçesi'nde CHP'ye üye muhtar, partinin il ve ilçe delegeleri belediye eski meclis üyesi, mahalle görevlilerinin de aralarında bulunduğu 48 kişi toplu olarak CHP İlçe Teşkilatı'na istifa dilekçesi verdi.

Partiden istifa etmesiyle ilgili açıklama yapan İsa Kaplan, "CHP'de 45 yıllık siyaset yapmaktayım ama şimdi partiden istifa ediyorum. Çünkü fakirin işine yaramıyor. Genel başkan olsun kim olursa olsun memura işçiye bir şey verdikleri yok. Bu yüzden partiden istifa ediyorum" dedi.

CHP Şehitkamil Belediyesi eski meclis üyesi Sait Çelik ise, "Ben şahsen bugüne kadar Sayın Baykal'ın kendi posterini otobüsüne asmayan il başkanını nasıl görevde tuttuğunu anlamıyorum" diyerek partiden istifa ettiğini belirtti.

Çıksorut Mahallesi Muhtarı Abdulkadir Kaplan da, "22 yıldır üyesi olduğum CHP'nin yanlış politikaları nedeniyle halkımızın işsizlik, yolsuzluk ve yoksulluk talebine Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) karşısında belirli bir politika üretemedi. Sayın genel başkan Deniz Baykal'ın koltuğunu korumak için sürekli parti içi kıyım yapmasını hazmedemiyoruz. Ayrıca Gaziantep'te her il ve ilçe seçiminden sonra bir yerlere seçilmek isteyen arkadaşlarımızın parti içi kavgaları bizleri bıktırmıştır. Bundan sonra Atatürk'ün kurduğu CHP'de sadece gönül bağımız sürecektir. Parti içi demokrasi umuduyla CHP'den istifa ediyoruz" diye konuştu.

 

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?