banner39

CHP'de yeni bomba Yılmaz Ateş'ten!

Ateş: Erbakan'ın eşi, bayan doktor yok diye erkek doktora el sürdürmedi ve öldü.

Arşiv 22.05.2008, 09:53 22.05.2008, 12:34
CHP'de yeni bomba Yılmaz Ateş'ten!


CHP Genel Başkan Yardımcısı YIlmaz Ateş, öyle bir söz söyledi ki, ikinci "Önder Sav Vakası" dedirtecek türünden..

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ateş, üniversitelerde başörtüsü yasağını savunurken, 3 yıl önce vefat eden Nermin Erbakan'ı örnek gösterdi: Erbakan'ın eşi niye öldü biliyor musunuz? Halen içim yarılır. Gittiği hastanede gece bayan doktor yok diye erkek doktora el sürdürmedi ve kadıncağız öldü...

CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın 80 yaşındaki partili ile girdiği hac polemiğinin ardından yeni bombayı Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş patlattı. Celal Bayar Üniversitesi öğrencilerini önceki gün parti genel merkezinde kabul eden Ateş, üniversitelerdeki türban yasağını savunurken, kapatılan RP'nin eski genel başkanı Necmettin Erbakan'ın vefat eden eşi Nermin Erbakan'ı örnek gösterdi.

Ateş, "Ankara'da Hacettepe Üniversitesi'nde türbanlı öğrencilerimiz, hemşire veya doktor adayı olan bayan arkadaşlarımız diyorlar ki, biz erkek muayene etmeyiz. Erkek kadavrasına el sürmeyiz. Şimdi arkadaşlar dünya bundan çok çekti. Çok özür diliyorum ama Sayın Erbakan'ın eşi niye öldü biliyor musunuz? Halen içim yarılır. Gittiği hastanede bayan doktor yok gece diye erkek doktora el sürdürmedi ve kadıncağız öldü. Yani içim sızlıyor" dedi.

Dini öğrenelim ama ötesi olmaz Ateş, imam hatip liseleri ile ilgili olarak, "Dinimize göre, kadından imam da olmaz, hatip de olmaz. Şimdi kızlarımızı alıyoruz. İmam yapmayacaksak, hatip yapmayacaksak, dinimize göre kadının arkasında durulup namaz kılınmayacaksa biz bu gençlerimizi niye oyalıyoruz. Dinimizi öğrenelim. Hay hay başım üstüne. Ne gerekiyorsa devlet olarak bunu yapalım. Ama onun ötesinde olmaz" dedi.

MALKOÇ: ALLAH AKIL FiKiR VERSiN

Necmettin Erbakan'ın en yakınındaki isimlerden, hukukçu kurmayı Şeref Malkoç, Ateş'in iddiasına sert tepki gösterdi. Nermin Erbakan'ın hastalık sürecini yakından bilen isimlerden Şeref Malkoç, "Bu söylediği hiçbir şekilde doğru değil. Ahlaki değil. Hiçbir siyasetçinin yapacağı iş değil. Allah akıl versin. Hiçbir zaman erkek, kadın doktor problemi olmadı. İlk defa böyle bir şey duyuyorum. Saçma sapan bir şey. Allah akıl fikir versin. Yalan uydurarak, üstelik Sayın Erbakan'ın merhum eşinin hatırasına saygısızlık yaparak yalanına destek yaratıyor. Kesinlikle doğru değil" dedi.

Akıllı insanın sözü değil Malkoç, CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın hacla ilgili tartışma yaratan sözlerine de tepki göstererek, "CHP'deki bazı isimlerin İslam'a karşı tavırlarını anlamak mümkün değil. Sanki bunlar Türkiye'de yaşamıyor. Sanki bunlar Türkiye nüfusunun yüzde 99'unun Müslüman olduğunu bilmiyor. Önder Sav kalkıp, İslam'ın 5 şartından biri olan hac ibadeti ile alay ediyor. İslam'ın en kutsal değeri Peygamber Efendimiz'le ilgili sözleri akıllı insanların yapacağı sözler değil. Hele bir siyasetçinin işi hiç değil" diye konuştu.

3 YIL ÖNCE VEFAT ETTi

Nermin Erbakan, 2005'te kalp zarında delinmeye bağlı kanama nedeniyle kalp krizi geçirmiş ardından beyin ölümü gerçekleşmiş ve yaşamını yitirmişti. Nermin Erbakan'ın tedavisi Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Adnan Çobanoğlu koordinasyonundaki doktor heyeti tarafından yürütülmüştü. Necmettin Erbakan, Çobanoğlu'na teşekkür etmişti. Erbakan'ın ölümünün ardından tartışma yaratan nokta ise taburcu edildikten sonra evinde sıcak banyo yapmasının kalp zarındaki delinmeyi tetikleme ihtimali oldu.

Kaynak: Bugün

banner53
Yorumlar (0)
24
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?