banner39

CHP'de yeni PM rahatsızlıkları artıyor

CHP'de yeni Parti Meclisi'ne alınanlar konusunda rahatsızlığını dillendirenlerin sayısı giderek artıyor.

Arşiv 26.05.2010, 18:45 26.05.2010, 18:45
CHP'de yeni PM rahatsızlıkları artıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Deniz Baykal'ın bugün TBMM'ye geldiği sırada kendisin karşılamaya giden iki vekilden biri olan Nur Serter, Sav ve Kılıçdaroğlu'nu kast ederek bazı şeylerin kendilerinden saklandığını söyledi. 

CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, parti üyesi olmayan kişilerin Parti Meclisi (PM)'ne alınarak kendilerine sorulmadan aday yapıldığını söyledi. Serter, Kılıçdaroğlu'nun aday gösterildiği süreçte kendilerinden çok şeyin gizlendiğini ileri sürdü.

TBMM'de konuşan Nur Serter, CHP İstanbul Milletvekili Algan Hacaloğlu'nun PM'ye alınan 4 kişi ile ilgili iddialarına katıldığını söyledi. Merkez Yönetim Kurulu (MYK)'nun bu kişilerin adaylığı konusunda kendilerine bilgi vermediğini söyledi. Deniz Baykal'ın istifasının ardından Kurultay süreciyle ilgili yaşanların kendilerinden gizlediğini iddia eden Serter, PM listesinin de bu yöntemle hazırlanmış olma ihtimalinin bulunduğunu ifade etti. Serter, "Bu süreçte bizden saklanan çok şey var. Bu arkadaşlarımızın Parti Meclisi'ne alınması da böyle oldu sanki. Oysa bize sorsalar bu arkadaşlarımızın adaylığına belki de karşı çıkmayacaktık. Neden böyle bir yola başvurdular, doğrusu merak ediyoruz?" şeklinde konuştu.

Serter, parti içtüzüğüne göre bunun hukuki boyutunu bilmediğini, ancak konuyu araştırıp ona göre hareket edeceklerini kaydetti.

banner53
Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?