banner39

CHP'den AKP'lilere: Başbakan'a meydan okuyun

CHP'li bir milletvekili TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, AK Parti'lilere "Başbakana meydan okuyun" diye seslendi.

Arşiv 22.05.2008, 17:00 22.05.2008, 17:40
CHP'den AKP'lilere: Başbakan'a meydan okuyun

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, Meclis Genel Kurulu'nda, Tuzla tersanelerindeki işçi ölümleri konusunda AKP'li milletvekillerine "bir gün başkaldırın, meydan okuyun" diye seslendi. Sevigen Tuzla tersanelinin ölüm tarlaları olmaya devam ettiğini kaydederek Tuzla konusunda kurulan komisyonları "turistik gezi" yapmakla suçladı.

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, ölümlerin ardı arkasının kesilmediği Tuzla tersaneleri konusunda Meclis Genel Kurulu'nda gündem dışı söz aldı. Tuzla tersanelerinde bir katliam yaşandığını ve bir çok işçinin öldüğünü kaydeden Sevigen, AKP milletvekillerini eleştirdi. AKP milletvekillerine "bir gün başkaldırın, meydan okuyun, başbakana gidin" diye seslenen Sevigen, Tuzla tersanelerindeki ölümleri araştırmak üzere kurulan komisyonları ise "turistik gezi" yapmakla suçladı.

Tuzla tersanelerinin "ölüm tarlaları"olmaya devam ettiğini kaydeden Sevigen, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e ise "beceremiyorsan istifa et, işçine sahip çıkamıyorsan o koltukta oturman haramdır" diye seslendi. AKP milletvekilleri Sevigen'in sözlerine tepki gösterirken Sevigen de "bakanının kulağını çek"diye karşılık verdi.


Kaynak: ANKA

banner53
Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?