banner15

CHP'den ilginç Deniz Feneri e.V zamanlaması

CHP yargıya intikal etmiş Deniz Feneri e.V davasını bir kez daha Erdoğan'la ilişkilendirerek gündeme getirmeye çalışıyor.

CHP'den ilginç Deniz Feneri e.V zamanlaması

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP, uzun zamandır gündemden düşen Deniz Feneri e.V. davasının yeniden gündeme getirmeye çalışıyor. Türkiye gündemini meşgul eden en önemli iki konu olan "Kürt açılımı" ve "Ergenekon davaları" tartışmaları devam ederken CHP yeniden Deniz Feneri e.V davasını gündeme getirdi. CHP'nin zamanlaması dikkat çekti.

CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi Ali Kılıç, Deniz Feneri e.V soruşturmasına ilişkin çeşitli iddialarda bulundu.

CHP Merkez Yönetim Kurulu üyesi Ali Kılıç, parti Genel Merkezinde düzenlediği basın toplantısında Deniz Feneri'yle ilgili olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yüklendi.

Kılıç, Alman makamlarının hazırladıkları Deniz Feneri dosyasında, Başbakan Erdoğan'ın isminin, 6 sayfa boyunca anıldığını kaydetti ve "Yüzyılın soygun hareketi olarak ifade edilen bir davanın içerisinde, yoldan geçen birinin adı mı konuşuluyor? Neden Ali Kılıç'ın adı yok? Neden bir başkasının adı yok da özellikle sayın Başbakan'a 6 sayfa yer ayrılıyor?" diye sordu.

"Bir ülke düşünün ki onun Başbakanı, yüzyılın soygun hareketi olarak nitelenen ve esas amacı, yargısı tarafından siyaset, tarikat ve ticaret olarak açıklanan Deniz Feneri gibi utanmazca bir soygun düzeninin dosyasında adı geçsin," diyen Kılıç, Başbakan Erdoğan'a bazı sorular yöneltti.
Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2009, 14:34
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35